Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Menyit költötök egy hónapban...

Menyit költötök egy hónapban élelmiszerre és a háztartási vegyi árukra?

Figyelt kérdés

Mindig megy a vita hogy sokat költök, azért nincs soha pénzünk.Mivel párom vállalkozó így nem havonta van egy fix összeg, hanem egyik nap van x bevétel 2 nap múlva y.A pénzhez bármikor hozzá férek, szó nélkül fogom magam benyúlok érte és megyek vásárolni.Nekem nem tűnik fel hogy sokat költenék, nem veszek felesleges dolgokat.

Most azt találtam ki hogy nagyjából össze írtam egy havi költségvetést és azt 4 fele el osztva hetente adja oda a párom, és abból gazdálkodhatok, a többi pénzt dugja el előlem.

Arra lennék kiváncsi hogy egy 3 (2 felnőtt, 1 pici gyerek) fős családra reális-e szerintetek azok az összegek amiket kiszámoltam vagy esetleg sok vagy kevés.

Tehát

Fözés (hús, zöldség, olaj, tészta, fűszerek stb.) 30e

Hideg kaja (tej, kenyér, felvágott, kávé, cukor stb) 35e

Háztartás (tisztitószerek, papírzsepi, wcpapír stb) 16e


Ez így reális vagy sok?

Ti kb havonta menyit költötök ezekre?


2012. márc. 11. 06:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez elég sok. Mi kajára (főzés és vacsora,sütik) 30-35.000.- Ft-ot költünk. Tisztítószerekre 5-6.000.- Ft-ot. Igaz,csak mosogatószert veszek,és a WC-be illatosítót,mert mindent ecettel tisztítok. Mosáshoz is szódát használok,öblítéshez ecetet.
2012. márc. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kicsit soknak tartom 3 emberre 65 ezer forintból kaját venni. Olyan 10-15 ezer/fő/hó körül már simán jól lehet lakni egész hónapban, ha ügyesen válogatja össze az ember a dolgokat a boltban.


Hogy én mennyit költök? Egyedül élek havi 70 ezer forintból, amiből marad összesen kb. 10 ezer forint kajára és háztartási árukra, ha kifizetem a gyógyszeremet, az albérletet és a rezsit (bkv bérletet szerencsére a munkahelyemen kapok).


Kajánál igyekszem napi 300 forint körül maradni, de nem mindig jön össze. Ha a 10 ezret eléri a havi kaja, akkor már nagyon mínuszba megyek.


Tisztítószerre meg ilyesmire szinte semennyit nem költök, mert havonta egyszer tisztasági csomagot kapok a munkahelyemen, ebben van fogkrém, szappan, kézkrém, mosogatószer, súrolószer, zsepi, WC papír stb. ezekből tehát általában nem kell venni, kivéve a betétet, mert azt nem adnak.

2012. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi kb. 50 ezret költünk havonta, ketten vagyunk. Viszont a párom gyakran a munkahelyén ebédel. A kaja kb. fele-fele arányban oszlik meg, tisztítószerekre viszont kb. havi 2 ezret költünk csak, plusz mosópor (az még kb. 600 Ft havonta).

Az általad leírtak szerintem reálisak, bár én nem szabnék ilyen éles határokat. Illetve a tisztítószereket kicsit soknak tartom, abból esetleg kipótolnám a főzésre szánt összeget.

Próbálj meg egy tervet és költségvetést csinálni egy hónapra, számold ki, mennyi pénz jut egy napra, és hogy abból kb. miket tudsz csinálni. Esetleg ha az eddigi életszínvonalatokhoz képest nagyon csökkenne a mostani, akkor ha eddig nem tetted, hipermarketben vásárolj be egy hétre előre. Ott jóval olcsóbb minden, mint a kisboltokban.

2012. márc. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az élelmiszerrel nincs gondom, mi sokkal többet költünk (3 egyetemista gyerek, majdnem minden nap 2-4barátjuk aki ott eszik,iszik) de még én se költök 16 ezret tisztítószerekre, pedig 250 m2 a ház és csak WC papirra elmegy 3-4 ezer.De a fennmaradó 10-13-ból mit veszel?

felmosók, domestos, vízkőoldó, mosogatótabletta...de nem kell minden hónapban újat venni

2012. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

mi is hárman vagyunk,hó elején elmegyek megveszem a húsokat a hónapra(kb 15 kg összesen)az ugyebár kb 15.000 Ft...így a havi 30-31 napból,15 nap biztosan húsos étel kerülhet az asztalra.Felvágottak,tej,cukor,zöldségek,olaj,gyümölcs további 10-15ezer összesen.Üdítőkre nem költök egyáltalán nem fogyasztunk ilyesmit.Vegyiárúra kb 5-6000 ft megy el.Ha az ember nem minden másnap krumplin akar élni meg szendvicsen,akkor szerintem elmegy 30ezer kajára.

Ebben olyan luxus nincs benne hogy néha rendelünk pizzát,vagy elmegyünk kajálni valahová.

Olyan időket élünk,amikor már egy tojásos nokedli is drága ételnek számít :( Nyilván ha nem tehetem meg hogy 15ezret húsra költsek,akkor marad a krumplistészta,paprikáskrumpli és egyéb "olcsóbb" ételek.

2012. márc. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A kaja reális, de a tisztítószer tényleg sok!

Mosópor 1500ft

Öblítő 500ft

Wc papír 1200

Zsebkendő 200

Tusfürdő Sampon szappan fogkrém, testápoló 2500 Ft

Mosogató szer, ajax univerzális tisztítószer, flóraszept/ hipo 2000 Ft.

És ezek bőven tovább tartanak mint 1 hónap!

2012. márc. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat.

Így néz ki konkrétan a listám:

hús 15000

zöldség 4000 (ebben benne vannak a hagymák, krumpli levesnek való)

olaj,zsír 2000

tészta, rízs 1000

fűszerek 2000

egyéb főzés 6000 (sűrített pari, liszt, ilyesmik)


tej 11000 (havi 60l tej elmegy itthon)

kenyér, zsömi 6000

felvágottak 5000

vaj 1000

kávé 3000

konzerv 2000 (paris v olajos hal, májkrém)

cukor 2500

egyébb 4500 (kakaó, tea, majonéz ilyesmik)


papírok 3000 (wcpapír, papirtörlő, zsepi)

mosószer 4000

mosogató 2000

tisztító 2000

tusf, sampon 1000

egyéb 2000 (szivacs, tampon kesztyű ilyesmik)

2012. márc. 11. 09:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját példám tudom mondani, és csak ételre. 1 hónapra, nekem az egy főre csak az étel 30.000 Ft, pedig alig eszek. Oké, most jobban visszafogtam magam így a napi költség az utóbbi 10 napban 500-860 ft között volt reggelivel ebéddel (vacsizni nem szoktam), de nekem se párom, se gyerekem.
2012. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem sok, havi 100 ezer simán elmegy kajára nálunk 3 főre, luxuscikkek nélkül, de azért nem kenyeret meg vajat eszünk.
2012. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a kaja nálunk is ennyi. jó étvágyú család vagyunk és nem fogunk minden nap túrós csuszát meg stb. enni.
2012. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!