Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi az átlag élelmiszerre...

Mennyi az átlag élelmiszerre költés egy hónap alatt 2 személynek? mi kb.40. 000-t költünk, de sokallom, így kíváncsi vagyok mások mennyit költenek.

Figyelt kérdés
Ja a 40.000-t úgy értsd,hogy általában ebédet főzök meg vacsizunk és mondjuk hetente 2-3x viszünk reggelit.
2011. júl. 28. 07:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Én egyedül simán elköltök 60 ezret kajára és fözök is. Havi 40 ezerböl mit esztek ketten? Hús,gyömölcs,tejtermékeket is esztek vagy csak tésztát meg kenyeret?
2011. júl. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

ne sokalld, az durván napi 1300 ft. kettőtöknek.ha csak ebédre fizetnétek elő egy cégnél, már el is vinné.

ha főzöl, és kétszer is esztek belőle, tényleg nem sok a 40 ezer.

2011. júl. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is eltudnák költeni 40-et, ha lenne rá, ne sokalld.

Nekünk max 20. kettőnkre a kaja, főzök, de a párom 1 héten 4 nap a cégnél kajál, ingyen adják. tehát a 20ból úgy jövünk ki, hogy reggeli, nekem ebéd, vacsi, 3 nap 2 ebéd.

Nem olyan rossz, ha ügyesen tudok vásárolni, akkor elég gyakran tudunk zöldséget enni, s nem vagyunk nagyon húspártiak, de egy héten 2x van húsos kaja is.

Rokonságból mindig kapunk gyümölcsöt, így arra nem kell költenünk.



Biztos lehetne egészségesebben, de hát ennyi van rá.

2011. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt számolom, hogy ez kb. heti 10.000.- Ft, akkor nem sok. De ha ebből is szeretnél még visszavenni, akkor nézd meg, hogy van-e benne olyan, amit feleslegesen vettél-e véletlen, s azt ki lehet hagyni belőle. Az is fontos, hogy ebben a pénzben csak élelmiszer van-e, vagy egyéb is, pl. mosószer,tisztitószer, szalvéta, WC-papír egyéb pipere cikkek.
2011. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szoktunk húst, zöldséget és gyümölcsöt is enni. Minden héten van főzelék, hús, tészta, rizs a hétvégén komolyabb és drágább kaják desszerttel.

Havonta általában két hétvégét a szülőknél töltünk így akkor nem kell költenünk.

Minden hónapban felírjuk,hogy mennyit költünk és abban csak azt látom pl. Spar 6000 Ft. így a 40.000-be benne van minden vásárlás (tehát a wc papír, tusfürdő, étel is).

Disznóhúst egyáltalán nem eszünk általában 2 kg. csirkemellet veszek egy hónapban.

De akkor ha ez annyira nem sok akkor megnyugodtam.

2011. júl. 28. 09:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
mi nálunk 3 emberre megy kb 3000 Ft tehát számold fejenként 100 fT-ot! tehát ha ti ketten vagytok az 2x1000 Ft tehát 2000 Ft naponta. ha csak a munkanapokat számolod tehát hétfő-péntek akkor az kb 20 nap és 20 nap x 2000 ft/naponta akkor az 40.000 Ft. + ha hétvégét is beleszámolod akkor még több. és ez tényleg nem sok és ahogy látod ahogyan itt leírtam egyáltalán nem sok mivel van úgy hogy egy nap akár többet is fizetnél. tehát a 40 .000 nem sok sőt én még azt is mondanám hogy az kevés. de ha annyit költetek csak 1 hónapban kb akkor nagyon szerencsések vagytok. remélem hogy tudtam segíteni.
2011. júl. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
bocsi az elején 1000 helyett 100 ft-ot írtam
2011. júl. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Én a kisfiammal élek, kb. 60.000-at költök havonta vásárlásra. Főzök, van hús minden nap, sok zöldség, a nagy része tejre megy el, és ebben is minden benne van, nemcsak a kaja.

Lehetne spórolósabban is, nem mindenből veszem a legolcsóbbat.

2011. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
a leírásodból nem éltek rosszul.ha valamire gyűjtötök, spóroltok, akkor át lehet nézni azokat a számlákat részletesen, hogy mi az ami esetleg felesleges.no és a Spár a legdrágább...
2011. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk kb. 80-90 ezer a havi élelmiszer és vegy áru vásárlás. DE van egy pár hónapos gyerkőc, akinek vesszük a nem a legolcsóbb pelenkát, popsitörlőt, stb. Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, húst veszek, a gyereknek és magunknak is, jó minőségűt, zöldségesnél, hentesnél. Sok megy el joghurtra, túróra, tejre.

Szerintem nem költesz sokat, de mindenkinek ez a pénztárcájától függ.

2011. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!