Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ételízesítőt mivel tudom pótolni?

Ételízesítőt mivel tudom pótolni?

Figyelt kérdés

Persze azt tudom, hogy sóval lehet de akkor sem ad olyan ízt a levesnek meg semmilyen ételnek.

Én már nagyon sajnálok pénzt ki adni érte, mert a jobb minőség nagyon drága a gyengébb minőséggel meg eddig csak ráfáztam.

Vagy tudtok valami olcsóbbat ami jó is.


2012. márc. 20. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Soha nem használok ételízesítőket.

Vegyél különféle fűszereket. Egy tasaknyi félévig is elég. Azokat variálhatod az ételnek megfelelően. Az ételek sokkal jobb ízűek lesznek velük,mint ezekkel a vacakokkal. Tartósítószert sem fogsz az ételekbe rakni.

2012. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ízesíteni tudod az ételeket különféle fűszerekkel, de az eredmény nem lesz az, mert a kereskedelemben kapható ételízesítők mind tartalmaznak több, kevesebb ízfokozót. Ez fog mindig hiányozni, ha már hozzászoktatok. Amúgy én is használom az egyik fajtát, de nagyon keveset belőle és csak olyankor teszek a levesbe, mikor a zöldség már nem annyira jóízű. Én inkább fűszerpárti vagyok. No, de abból sem a mindenféle készen kapható fűszerkeveréket preferálom, hanem, amiket a saját gusztusom szerint állítok össze.
2012. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyáron rakjál el vegyes zöldséget sóban. Én azt használom.
2012. márc. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hagymákkal és zölfűszerekkel lehet helyettesíteni, illetve amíg a fiam kicsi volt, én Natúr Vega-mix-szel főztem neki, nagyon finom volt, rizsbe most is azt szoktam tenni.
2012. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Húslevesbe lestyán, és petrezselyem.

Fasírtba csak a szokásosak kellenek, semmi előre tasakozott por.

Általában a legtöbb ételbe elég a só és a bors. Ezt azóta tudom, hogy van egy szakács férjem, aki megmutatta, milyen az ételek valódi íze.

2012. márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A neten találsz receptet házilag elkészíthető ételízesítőre. Az a legmegbízhatóbb!
2012. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés , pont a fordítottja a realitásnak . Az ételízesítő szolgál a zöldségek , fűszerek pótlására .
2012. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!