Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi ételízesítőt vagy...

Mennyi ételízesítőt vagy fűszert tesztek a levesbe?

Figyelt kérdés
1 vagy 2 kiskanál, vagy konkrétan mennyi?
2012. febr. 3. 19:38
 1/9 tetro ***** válasza:

milyen levesbe, és milyen fűszert?

én van olyan leves amibe nagykanál szám szórom

2012. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ételizesitöt soha nem használok.

A füszerek mennyisége meg a füszertöl, a leves fajtájától és mennyiségétöl függ, meg attól, hogy mennyire intenziv az ize. Elöször keveset tegyél bele, 10 perc fözés után kóstold meg, és ha szükséges, tegyél még bele. Alapszabály, hogy hozzátenni mindig lehet, kivenni belöle - ha túlfüszerezted - gyakorlatilag soha nem lehet.

2012. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Zöldséglevesre vagy húslevesre gondoltam és vegetára, sóra, borsra.
2012. febr. 3. 20:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Ételízesítőt, Vegetát,Delikátot,fűszersókat,kész szószokat soha nem használok,csak valódi fűszereket teszek az ételekbe.

Sok fajta fűszerem van,és az étel jellegének megfelelően használom. A mennyiség kevés,ha kell utána ízesítem.

A neten találsz olyan linket,ahol leírja,hogy melyik fűszert milyen ételekbe kell tenni.

2012. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem teszek ételizesitöt a levesbe. kétszer annyi friss zöldséget teszek bele mint ami alapobol járna bele.
2012. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok főzésben és kapom az idegbajt az "ízlés szerint" fűszerezéstől. Csak ezért kérdeztem. Konkrét bevált fűszerezések érdekelnének mondjuk 1 liter leveshez.
2012. febr. 3. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Zöldséglevesbe a zöldség fajtájától függ. Zöldborsóba pl. a rozmaring és a bazsalikom jó.

Húslevesbe vöröshagymát,fokhagymát,sót,borsot és sáfrányos szeklicét teszek a leveszöldségeken kívül. Ha marhából főzöm a levest,abba rakok még kevés gyömbért és szerecsendiót is.

Paradicsomlevesbe kevés majorannát,és kakukkfüvet. A gombához borsot,és oregánót.

2012. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Olyan zöldséglevest csináltam, amibe volt sárga és fehérrépa + karalábé és végül grízgaluska. Ehhez mennyit tennétek és miből?
2012. febr. 3. 20:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Züldséglevesbe tegyél elé zöldséget és akkor nincs szükséged vegetára. A húslevesbe meg egyenesen vétek ilyesmit tenni. Sót, borsot mindenki ízlése szerint tesz...
2012. febr. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!