Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a 20 %-os csirkehú...

Mit szóltok a 20 %-os csirkehús áremeléshez?

Figyelt kérdés

Nekem kicsit olyan, mintha megvizsgálták volna, hogy na, mit tud enni még a nép? Akkor azt is emeljük, nehogy már enni tudjon! Hiszen aki eszik, az még (jól) él, mert aki nem eszik, az kínlódik, és mostanában ez a dolgok rendje, ahogy megfigyeltem.

Enni luxus, és akinek még telik rá, az rohadjon el, hülye gazdag. Hisz mi van a tojással is? S a tejtermékek: tejföl, sajt, joghurt, kefir, sorolhatnám. A "legolcsóbb" tescós felvágott is drága.

Tényleg el kell érni azt a szintet, amikor az evés már nem természetes? Erre utaznak?

És igen, nem az ország nyugati feléből írok, hanem a keleti feléből. S van munkám, igen, lassan elég lesz egy kiló kenyérre a fizetésem.


2012. márc. 20. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagy egyedül. :(

Valamit tennünk kéne,ez ellen ,hogy ne tiporják el bennünket.Valamit amit, kihozhatnánk azt,hogy minimálbérből is lehessen élni normálisan.Mert fél évet Angliában dolgoztam minimálbérből,és ugyan ott is majdnem olyan arányban vannak az árak mint itt (itt minden drágább lett és nem fog megállni az emelkedések)

2012. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd, már direkt teljesen visszafogtam az étkezésem (egyesek szerint koplalok... :s), és így is a minimálbéres fizetésem nagy része erre megy el.

(Azt nem mondom, hogy ezért eszek kevesebbet, mert azért nem akarom túldramatizálni a dolgokat, tényleg fogyni akartam, de akkor is nevetséges, hogy egyre kevesebbet eszem, mégis egyre több megy el rá...)

2012. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nevetséges ez az áremelés. És akkor azt mondják rá, h azért emelik, mert nehogy az legyen mint a tojással, h hirtelen menjen fel. Nem hát..szép lassan...

Amúgy nem 20% lesz az emelés. Tegnap nyilatkozták, h 3 lépcsőben akarják emelni, mindig 6-7 %al. Na most ha megemelik most 6%-al, akkor utána az új árat megint megemelik 6%-al, és a vicc kedvéért az legfrissebb árat is megemelik még 6%-al, akkor az nálam nem 20%-s emelés, mivel nem az alapárat emelik egyszerre 20%-al, hanem részletekben, midig az új árat...szánalom.

Most drágul a benzin megint, ergo minden drágulni fog. És ilyenkor azt mondják h örüljünk, mert más országokban még drágább, és fel kell zárkózni...Akkor a fizetést miért nem zárkóztatják? Miért mindig az kap csak több fizetést, aki 260 ezer felett keres? Aki meg kevés pénzt keres, attól még azt is levonják.

2012. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nos... A fizuemelést vagy nem emelést köszönjétek annak a sok adócsalónak, aki minimálbérre volt bejelentve és zsebbe kapta a pénzt adózatlanul, és annak a sok vállalkozónak, aki szintén minimálbért vallott be, közben szakította a több százezret zsebbe. Mondható erre, hogy mindenki úgy boldogul, ahogy tud, csak ne felejtsük el, hogy a becsületesen adózók fizetik meg azt, amit ők nem. Mert az adóbevétel meg kell (ne firtassuk, miért - ha ellopják, akkor is be kell fizetni). Azért "büntetik" most a minimálbéreseket, hogy ne érje meg a vállalkozónak eltitkolni a jövedelmét.


A fizuemelést a kormány kikényszerítette, hogy "senki nem járjon rosszabbul". Fizut emelni viszont csak akkor lehet, ha van mögötte termelésnövekedés. Ha nincs, akkor az áremelkedést (inflációt) gerjeszt. És mivel felsőbb utasításra volt a bérkompenzáció, logikus, hogy áremelkedés fogja követni.

Ha ezt újabb fizuemelés követi, hiszen több pénzből tudod megvenni a csirkét, akkor újabb áremelkedés fog következni. Nem jársz jobban, sőt! Akkor lehet fizut emelni áremelés nélkül, ha az ország gazdasága jobban teljesít, többet termel, hatékonyabb lesz. Ha nem ebből emelik, hanem teszem azt, hitelből, akkor azt vissza kell fizetni, kamatokkal növelten, tehát még több adót kell kivetni, hogy vissza lehessen fizetni, tehát még rosszabbul járunk.


Ez a magyarázat. Amitől persze nem lesz könnyebb kifizetni a csirkét.

2012. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó, de akkor azoktól is vegyenek el pénzt akik 260 felett keresnek, ne adjanak nekik pluszba.

Arról nem is beszélve h pont a minimálbéres és kis keresetű ember az általában, aki terméket állít elő. (akár gyártósor mellett, akár kint a cég udvarán fát hasítva stb.).

Nagyon sokan pedig azért kapják a sok fizetést, mert a szgépen diagramokat szerkesztgetnek egész nap. Ergo nem nagyon járulnak hozzá a termeléshez fizikailag.

Pont h azokat kéne jobban megfizetni, akik értéket állítanak elő, nem pedig azokat, akik csak nézelődnek egész nap (Nyilván most ezt a mondatot nem minden irodai alkalmazottra értem, de sokan vannak akik nem érdemlik meg azt a pénzt, amit kapnak).

2012. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

egyik részről szopjanak le 1 lovardát

a másikról meg az van h hamarosan veszünk 3-400 fehér húskakast ami 1-1.5 hónap alatt vágósúlyban van, szóval lesz a környéken mindenkinek olcsó húsa :)

2012. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ma lett kész a csirkeól! Nekünk is elegünk lett ebből, úgyhogy rendeltünk száz darab naposcsibét, oszt' backup6ják a köcsögök! Ha frankón beindul, akkor többet is fogok tartani!


Kitartás! Augusztustól olcsó háztáji tojás kapható!


Üdv.

2012. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont most voltam bevásárolni a vacsorához. Laza 699 Ft-ért meg is vehettem 10 (igen 10db) tojást. Nem tudom, hogy mit fogunk enni a következő fél év távlatában, mert a tojás megfizethetetlen, a felvágottakkal szintén, lassan a tejtermékek is. Én lassan minden nap májkrémes, vagy párizsis kenyeret eszem, hogy tudjak két étkezésnyi kaját főzni a páromnak aki napi 10 órában fizikai munkát végez (persze nem fogom megmondani neki, mert akkor ő sem enne). Pedig nem minimálbért kap és nagyjából ugyan annyit én is hozzá rakok a közöshöz, szóval ha a statisztikát nézem nem vagyunk a "szegények" között, ami röhejes. Nem tudom, hogy mégis mit várnak tőlünk. Fotoszintetizáljunk? Mert a kaját lassan nem bírjuk megvenni.
2012. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!