Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirke-pulykahúshoz fűszerkeve...

Csirke-pulykahúshoz fűszerkeverék, ami nem /annyira/ sós?

Figyelt kérdés
Ami fűszersókat eddig próbáltam, mind iszonyatosan sós volt, ha sokat tettem a húshoz, akkor már érződött a paprikás íz, viszont számomra elviselhetetlen a sok só miatt. Annyira nem is szoktunk sózni. Vagy esetleg univerzális fűszer is érdekel, ami megvásárolható, elkészíteni sajnos nem tudom.

2012. febr. 7. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amire az van írva, hogy fűszerkeverék húshoz, abban mind van só. Már nem kell semmit hozzáadni, csak a húst :-)

Volt a kotányinak provence-i fűszerkeveréke, az csak fűszer. Az jó, de ritkán látom.

Zacskós vegetában lehet, hogy csak zöldség van? Nem tudom, lehet.


Miért nem tudsz te készíteni?


Én leírtam egy ilyen fűszerkeveréknek az összetevőit, és magam keverem, így annyi sót teszek bele, amennyi jólesik. És ráadásul így nincs benne az az iszonyú káros nátrium-glutamát, ami szintén mindben van.

2012. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne használj füszerkeveréket, hanem vegyél többféle alapfüszert és azzal izesitd az ételeket. Sokkal finomabbak lesznek, mert egyénileg tudod változtatni, hogy miböl mennyit teszel bele, és még különféle izfokozok meg só sincs benne.

Alap a só-bors-paprika mellett: majoranna, kömény, oregánó, bazsalikum, gyömbér, kakukkfü, rozmaring, babér, borókabogyó, szerecsendió.

2012. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doboszoli ***** válasza:

Egyetértek!

A fűszersók akkora át@aszás, mint az ételízesítők.

2012. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!