Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen könnyű, finom kajákat...

Milyen könnyű, finom kajákat ismertek amiket még egy béna 14 éves lány is el tud készíteni?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok konyhatündér,de idén nyáron azt hiszem elég sokat fogok főzni :D
2009. jún. 15. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

egy nagyon egyszerű süti, ezt hónaponta egyszer én csinálom : 14/L


Hozzávalók:

30 dkg liszt

20 dkg cukor

másfél zacskó sütőpor

2 tojás

2 doboz tejföl

kakaópor vagy lekvár vagy gyümölcs


Elkészítés:

A lisztet, cukrot, sütőport, tojást, tejfölt összekeverjük, ettől kb. galuska sűrűségű tésztát kapunk. Kivajazott, kilisztezett tepsibe öntjük, előmelegített sütőbe helyezzük, majd kissé levéve a hőt, kb. 25-30 perc alatt készre sütjük.

Ízlés szerint ízesítjük, így többféle süteményt is kaphatunk.


1) A tepsibe öntött tészta tetejére friss, vagy lecsöpögtett, befőtt gyümölcsöt szórunk, így sütjük meg (legfinomabb a ribizlivel, meggyel, de készítettem már eperrel, sárgabarackkal, őszibarackkal, mikor minek volt szezonja, vagy mikor mit találok a kamrában).


2) Két evőkanál kakaóport keverünk a masszához, így sütjük meg, majd sütés után ketté vágjuk, megkenjük lekvárral, és úgy vágjuk föl.

2009. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

paprikás krumpli

rakott krumpli

2009. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

szerintem nem béna !


bundáskenyér

krumplis-tapsi (ha tudod mire gondolok) - olyan krumplis pogácsféleség

2009. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Én egyszerű recepteket szoktam a neten keresni, kedvencem a mindmegette.hu. Ott be tudod állítani keresési opcióként azt is, hogy mennyire bonyolult kaját akarsz csinálni. Én se vagyok konyhatündér 26 éves létemre se! :)
2009. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A sütit a napokban kipróbálom,van egy csomó eper itthon meg málna :D
2009. jún. 15. 13:46
 6/18 anonim válasza:
100%
Palacsinta.Ezt 13 évesen fiuként is eltudtam késziteni pedig nem voltam nagy szakács.
2009. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
A pörkölt is nagyon egyszerű főtt tésztával. Vagy a sült tészták (édes, sós)!
2009. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Spagetti valamilyen szósszal. Akár készen kapható szósszal is. Sajttal.
2009. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
56%
Zsíros deszka rulz:D
2009. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Palacsinta az tényleg nem nehéz,csak nekem mindig leragad ezért nem nagyon csinálok:D
2009. jún. 15. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!