Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Amit a pap szokott mise...

Amit a pap szokott mise közben megenni azt az ostyát merre lehet kapni?

Figyelt kérdés
már nem egyszer mikor misére mentem, végig nézve hogy az ostyát borba beletördeli és úgy megissza, valójában kóstoltam már milyen mert első áldozó vagyok.. de még nem volt erőm megkérdezni az atyát hogy hol veszi
2012. ápr. 1. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kegytárgy boltokban nézted már?
2012. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

nálunk az egyik apáca készíti a plébánián


gondoltad, hogy lehet kapni tecsó gazdaságost?! :D :D :D :D

2012. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így hülyén fog hangozni tudom, de gyerekkoromból van egy olyan emlékem, hogy a falu patikájában vettünk ostyát.

Néhány másik gyerekkel bementünk és vettünk közösen, és sok volt egybe csomagolva.


Na most hogy tényleg gyógyszertárban kapható, vagy csak abban a faluban árulta a patikus, azt nem tudom.

2012. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Közben ezeket találtam:


[link]


[link]


"áldoztató ostya" erre keress! :-)

2012. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Gyógyszertárban valóban lehetett régen ugyanilyen ostyát kapni, sőt pár éve ostyakapszulaként kicsit más alakra sütve szintén - a keserű osztott porok ízfedésre használták. Pár éve azonban hiánycikk, úgyhogy szerintem hiába is keresnétek patikában. Egyébként mi is péktől rendeltük, anno emlékszem filléres ára volt. Az egyik válaszadó által linkelt kegytárgyboltok lehetnek a megoldás, esetleg próbáljátok meg péknél ostya, ostyakapszula néven beszerezni.
2012. ápr. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A plébániáknak külön erre a célra sütnek ostyát, amin van kereszt,vagy egyéb egyházi jelkép.

De ilyen kerek ostyát lehet kapni az Aldiban az ünnepek környékén. Van kisebb,nagyobb alakú és négyszögletes is.

De Ausztriában,Németországban stb. minden nagyobb élelmiszer áruházban kapható.

2012. ápr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,hogy a boltban Backoblaten dobozt keress.
2012. ápr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!