Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a lehető legjobb...

Hogyan tudnék a lehető legjobban beosztani kb.3000 forintot tíz napi kajára?

Figyelt kérdés
Kollégiumban lakom, és keddtől jövő csütörtökig átlagban napi 335 Ft-ot költhetek ételre. Hogyan tudnám a pénzt jól beosztani? (Persze nekem is vannak ötleteim, de kíváncsi vagyok, szerintetek miket lenne a legérdemesebb venni.)
2012. ápr. 23. 01:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teszkós rizs. Kolis koromban 100 ft volt egy kiló, és egy hétig el lehetett rajta lenni :)
2012. ápr. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
tejfölös tészta, bár egy idő után unalmas lehet
2012. ápr. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

rizs, tészta, krumpli, hagyma, olaj. egy kis pirospaprikát kérj kölcsön. egy kis lecsókolbász, vagy rúd gazdaságos párizsi.ez hidegkajának meg szaftosnak is "jó" átmenetileg.200 ft egy fél kiló gazdaságos kenőmájas. egy kiló félbarna kenyér 128 ft a tescoban.

egyszer egy pohár tejföl, egy kisdarab sajt, sajtostésztának.parizert is süthetsz bele, úgy szaporább.

az alapdolgokat vedd meg, aztán a maradékból lehet a kiegészítőkön gondolkodni.

krumplifőzelék, krumplistészta, paparikás krumpli, 25 deka gombából pörkölt, kolbászpörkölt, sültkolbász.

olcsó a káposzta is, egy kis fejből, egy kisdoboz paradicsompüréből legalább 3 adag főzelék kijön.

szűkösen állsz, de nem lehetetlen kihozni valamit.

kitartást:)

2012. ápr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
tudsz ott főzni? ezek elég olcsó kaják-paprikáskrumpli, grizes tészta, tejes puliszka, rántott páriszi, lecsó, ha idénye van. ilyen és ehez hasonló kajákkal ki tudod húzni...
2012. ápr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni olcsó tésztás leveseket, 60-100 Ft között van egy zacskóval, bolttól függően. (Smack koppintás).


Pirítós kenyér teával, jó fokhagymásan: napokig el tudnám eszegetni, személy szerint nagyon szeretem, és a tegnapi (meg az előtti) szikkadt kenyeret is el lehet így használni.


A hüvelyesek olcsók szoktak lenni, és változatosan elkészíthető, laktató: bab, lencse, sárgaborsó. Egy fél kilós lencséből akkora adag főzeléket készíthetsz fillérekből, ami több napra is elég.

Érdemes a felét lefagyasztani, legközelebbre, nem olyan unalmas, mint három napig enni egyfolytában.


Kisebb piacokon házi tojást tudsz venni jóval a bolti ár alatt, egyet-egyet pl. tükörtojásnak elhasználsz.


Mifelénk több pékség is olcsóbban adja a termékeit zárás előtt fél órával.


Szójakocka is kb. 200 Ft egy zacskóval, és remek pörkölt készíthető belőle, akár feltétként is. Szintén több étkezésre elég, ha egyszerre megfőzöd, és lefagyasztható.


A lecsókolbászt is olcsón tudod beszerezni általában, és kis fantáziával sok mindent ki lehet hozni belőle. Pl. sima főtt, sült kolbászt, bablevesbe is rakhatsz, főzelékekhez feltétnek, vagy sima főtt tarhonyába belekevered, "egyet rottyan", és kész is.

2012. ápr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hasznos ötleteket és a biztatást! :)


Lehet főzni itt, van tűzhely. Igaz most nincs nálam edény, vagy serpenyő, de tudok kölcsönkérni.


Amire én még gondoltam, az a zabkása, pl. fahéjjal ízesítve.

2012. ápr. 23. 10:46
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tojáspörkölt, tejberizs, tészták, hagymaleves, krumplileves, stb.

Ezek is finom és olcsó kaják.

Tojáspörkölt úgy készül, hogy főtt, kemény tojást kockára vágsz, aztán mehet pörköltnek:)

2012. ápr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, még valamit kihagytam. Beiktathatsz heti egy-két nap böjtöt is, és akkor több pénzed marad a többi napra:)

(bocsánat, ha szenyó voltam, de nem tudtam kihagyni!)

2012. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztott csirkemáj is olcsó. Pörköltnek, hagymásan, vagy összetörve, kenyérhez pástétomnak.
2012. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
ha szezonja lesz csinálhatsz tökfőzeléket, krumplis laska is fini, krumplifasirt, illetve főzz laktató leveseket, pl krumplileves, borsóleves,karfiolleves, karalábéleves, tojásleves ill. spentót bundáskenyérrel is fini
2012. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!