Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nagyon káros ha egy nap...

Nagyon káros ha egy nap megiszok 2 liter energiaitalt? (csak 1 alkalommal, nem minden nap, álatlában 1 héten 1-2 darab energiaitalt iszok).

Figyelt kérdés
Nem vagyok rosszul tőle, és érzem hogy segít. Lehetnek mellékhatásai? Mik a tapasztalataitok ilyen adag energiaitallal?

2012. máj. 5. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Az energiaital nagy mennyiségben káros. Agyvérzést okozhat, a gyomor sav tartalma megnő, így egy idő után hasi görcseid lesznek, és kb elkezdhet a gyomrod bomlani. Mindenesetre az elején még nem fogsz semmit tapasztalni, de ajánlatos inkább kevés energiaitalt inni, sokan a csalán teára esküsznek, annak is élénkítő hatása van és még pluszban egészséges is. Igaz nem olyan "menő", mint az energiaital, de valószínűleg a csalán tea fanok tovább élnek.
2012. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom ilyen mennyiséggel nincs, viszont utánaolvastam, hogy az összetevőinek milyen hatása van. Alapvetően nem vészes, de van egy, ami az idegrendszerre hat, és nagy dózisban hosszútávon személyiségváltozáshoz, agresszióhoz vezet. Tehát ha nem muszáj, akkor azért ne igyál ennyit.
2012. máj. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1# - A teákkal nincs semmi gondom, szóval lehethogy áttérek a csalánteára :)

2# - Melyik az az összetevő?

2012. máj. 5. 19:30
 4/7 Advocatus Diaboli válasza:

A taurin, koffein, meg a többi.

Koffein a teában is van, de jóval kevesebb. Az "adja" az energiát.

2012. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy kokaint is tartalmaznak az energia italok. Nem sokat, de annyit igen, hogy rászoktasson a drogra:


[link]

2012. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

KOKAIN XDDDDDDDDDDDDD

gyerekek egy gramm kokainért el kell adni az órátokat:DDDDDDDDD persze, azt fognak belerakni, naná..

na bocs az offért, én nem tudok válaszolni, tavaly nyáron vettem egy Monstert, de elkezdtem visítani és kiköpni hogy úristen EZMIFÚJ szóval odaadtam az első szembejövő tinédzsernek:D vááá éreztem ahogy ropog a fogam alatt a cukor és olyan émelyítő volt, grrrrrrr.

2012. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igenis, van benne kokain! miért olyan nehéz elhini?! A Pepsi-Cocacolában is van! Ha nem hiszed, nézd meg a Csinibabát, ott is megmondják!!!! :DDDDD
2012. máj. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!