Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Körülbelül hány Ft-ból lehet...

Körülbelül hány Ft-ból lehet ma kihozni egy főre a napi étkezést (reggeli-ebéd-vacsora)?

Figyelt kérdés
Nem víz/kenyér/puliszka/paprikás krumplira és nem is Beluga kaviárra, vagy szarvasgomba pörköltre gondoltam. Egy átlagos házi koszt-jellegű normális, napi étkezésre (nem diétásra), ami tartalmaz annyi Kcal-t, hogy lehessen mellette napi 8 órát dolgoznia egy felnőtt embernek, aki mondjuk nem 45-50 kg, de nem is 160 kg.
2012. máj. 7. 19:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20-40-50.000 Ft szerintem. Azért gondolom, mert nekem 42 kilósan, koplalva (vacsorát is kihagyva), tényleg minimálisat fogyasztva, heti 2 gyümölcsnappal (amikor max 1 narancs+2-3 alma volt) nekem 22.000-re jött ki 1 hónap.
2012. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 300Ft jut egy napra, gyakorlatilag a barátaim, rokonaim etetnek, gyakran mghívnak magukhoz ebédre. Ennek minimum a 2-3-szorosa kell ahhoz, hogy ne éhezzen az ember és ne szoruljon rá mások segítségére. De ha tényleg nem kenyeret és vizet akarsz enni egész hónapban, akkor kb. 1500Ft-tal lehet számolni egy napra.
2012. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 doboszoli ***** válasza:

1500-ból, és némi kreativitásból megfelelően lehet étkezni.

Még a gyümölcs is belefér.

2012. máj. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Reggeli:300 ft.

ebéd: 5-600 ft.

vacsora 4-500 ft.

2012. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Napi 1500 az elég arra hogy egyél.

Persze átlag kajára gondolok.

De ha pl van egy nehéz fizikai munkád, nekem pl már volt.

Simán elmegy a 2500.

2012. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ha egy főre 1500 Ft a napi étkezés költsége, habár ez már bűvész mutatvány, akkor 4 fő esetén ez napi 6000 Ft, ami havi 186.000 Ft egy 4 fős családnak. De egy férfi többet eszik ennél. Ezt hogyan lehet kifizetni, amikor ehhez még jön a havi rezsi költség, ami egy család esetén legalább 80-90.000 Ft nyáron, (kivéve, ha nincs telefon, kábel tv, internet)? De ebben még nincsenek benne az egyéb költségek (tusfürdők, mosószerek, samponok, tisztítószerek stb) és a ruházkodás, mert nyilván nem állatbőrben jár senki, illetve egy családban min. van egy autó, aminek a fenntartása, ha nagyon olcsó, kis autóról is van szó, átlag havi szinten min. 60.000 Ft, biztosítással, tankolással, szervizzel együtt. Ha ezt összeadom, akkor a legalapabb szinten egy család, ha nagyon meghúzza magát, 400.000 Ft-ból tud kijönni.

190.000-200.000 Ft - étkezés 4 főre

60-80.000 Ft rezsi (minimum, mert nyáron 1 főre 40.000, ha spórol valaki a vízzel, villannyal, gázzal és nincs telefonszámla sem.)

15.000 Ft tisztálkodás, takarítás, higiénia

20.000- 30.000 Ft 4 ember ruházkodása (ruha, cipők, fehérneműk, táska stb) kivéve, ha 4-5 évig ugyanabban a ruhában járnak, vagy turkálóból vásárolnak kizárólag.

(5-10.000 Ft gyógyszertári költség, ha valaki megbetegszik, de ez lehet több is.)

(60-80-000 Ft autó fenntartási költsége)


De ebben még nincs benne, hogy elmenjenek akár 1x is valahova, bárhova vidékre, vagy szórakozni, nincs benne egy üveg bor, vagy egy vendégség fogadása, ajándékok egymásnak, ünnepek költségei, busz bérletek, egy esetleges vízszerelési költség, vagy egyéb háztartásban előforduló javítási költségek, könyvek, bútorok vásárlása, egy esetleges háziállat eltartási költsége, tehát ez valójában nem ennyi, hanem legalább 500.000 Ft átlagban havi szinten, de ezt is iszonyatosan ki kell centizni, egy Ft-ot nem lehet félretenni belőle, ez a nyomorhoz közelítő szint, afölött eggyel. Hogyan lehetséges akkor, hogy 138.000 Ft egy havi átlagkereset hivatalosan? De a többség nem is keres még ennyit sem.

(Persze, ha mindenki diétázik és/vagy tejbegrízen, puliszkán, üres, vagy alkalmanként zsíros kenyéren él, 2 naponta fürdenek, minden villanyt lekapcsolnak, nem mennek soha sehova, rongyokban járnak, nincs telefonszámla, nincs internet, nincs kábel tv, nincs autó, nem vesznek bérletet sem, nem ajándékozzák meg egymást, nem hívnak szerelőt, nem rendezik be a lakást, nem vesznek könyveket, vagy egyéb dolgokat, akkor mindez sokkal-sokkal kevesebb.

2012. máj. 7. 20:44
 7/23 anonim ***** válasza:

Nálunk havi 40-ből kijön kettőnknek. Ebben van gyümölcs, zöldség minden nap, változatos kaják, néha extrábbak is + 1-2 gyorséttermi.

Férjem 100 kg, úgyhogy nem eszik keveset, én meg terhesen és nem 40 kgosan szintén nagyevő vagyok.

Annyi a titka, hogy végigbújom az összes akciós újságot és mindig azokat vesszük meg. Ja és hetente max 1x nincs hús, mert a férjem szerint csak az az étel, a vegával nem lakik jól. Úgyhogy meg lehet oldani sokkal olcsóbban is a kaja részt, a többi viszont nálunk is annyi, amennyit leírtál.

2012. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon nehezen tudom elhinni, mert nekem 1 főre 40.000 Ft a havi költsége az étkezésemnek. Úgy, hogy heti max 2 alkalommal eszem húst, többi napon, tojásos galuskát, meg rizses lecsót, reggelire meg üres kenyeret(!), túrót magában és hasonlók. Egyébként ez csak most van így, mert korábban kb 75.000 Ft ment el ételre, de most saját elhatározásomból spórolni szeretnék. (Ennek persze az is az oka, hogy az utóbbi néhány évben ötszörösére emelték a közszolgálati díjakat, így a havi rezsi költségem, ami 2-3 éve 40-50.000 Ft volt, most ugyanezért(!) 150.000 Ft-ot kellene fizetnem - 1 főre, ami nyilván abszurdum, tekintve, hogy a bérek azóta gyakorlatilag nem emelkedtek értékelhető szinten.)
2012. máj. 9. 12:33
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Pedig tuti, hogy ennyiből jövünk ki, ugyanis a férjem precízen vezeti a költségvetést, az összes blokkunk megvan.

Régebben 80 körül volt, amíg ő vásárolt.. A többi részhez nem tudok hozzászólni, de a kaja tuti, hogy kijön.

Sok sikert a spóroláshoz :)

2012. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy te kb. 645 Ft-ból hozol ki egy napi teljes étkezést 1 főre, reggeli-ebéd vacsora? Ha a reggelit mondjuk 150 Ft-ból kihozod, amit nem tudom, hogy lehet és a vacsorát is 150 Ft-ból, akkor az ebédet 345 Ft-ból hozod ki egy főre. Ezt, hogy csinálod? (Csak mert, ha a legolcsóbb csirkecombot veszem alapul, abból 4-500 Ft 0,5 kg, ami 1 főre elég, mivel 20-30%-ban összemegy sütéskor. Ehhez még kell köret és savanyúság. Utána kell valamilyen desszert, sütemény, főleg egy férfinak. Ezt 2 főre még a duplájából sem lehet kihozni, annak az összegnek amit te írtál. Nem provokációnak szánom tényleg, csak érdekel. Leírnál egy 2 főre szóló húst is tartalmazó ebéd példáját?
2012. máj. 9. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!