Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen a mai étkezésem?...

Milyen a mai étkezésem? Mindenféle szempontból! (nem fogyózok)

Figyelt kérdés

reggeli: egy kis sonkásszendvics(vaj,sonka,uborka,reszeltsajt)

tízórai: egy nagy sajtos pogácsa

ebéd: borsóleves, rizseshús

vacsora: még nem volt de valszeg rizseshús, vagy szilvalekváros kenyér, vagy esetleg vajaskenyér kechuppel és majonézzel( ohh nagyon egyszerű de nagyon szeretem)

nasi: pár szem citromos nápolyi


2012. febr. 29. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Hiányolom belőle a gyümölcsöket, vagy nyers zöldséget, salátát, folyadékot, pl teát, vagy tejet reggel-este
2012. febr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hát tudom, hogy mindennap nem lehet úgy enni hogy mindenből csak egészséges legyen de ha már kérdezed leírom a véleményem


a szendvics a teljes kiőrlésű/rozsos/magkeverékes/tönköly stb jobb lenne, sonka jó, sajt jó, uborka jó

tízórai helyett szerintem jobban jártál volna egy pohár kefírrel valamilyen gyümölccsel, vagy egy szendviccsel

ebéd az jól hangzik annyi hogy a rizseshús mellé valamilyen saláta vagy savanyúság(káposzta, csalamádé, cékla stb) mehetett volna

vocsora a rizseshús jó lenne, szilvalekváros kenyér ha a bolti cukrozott lekvár az nem valami jó, vajaskenyér majonéz, ketchup szerintem értéktelen, inkább akkor egy sajtos-sonkás-uborkás szendvics tormakrémmel vagy mustárra

nasi nápolyi helyett nasi pár szem mag(dió, mandula, mogyoró, tök stb) egy pohár kakaó, egy natur joghurt/kefír, túrókrém gyümölccsel, gyümölcsök, 2-3 kocka étcsoki, zabkása gyümölccsel

2012. febr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Szr. Csak édesség meg szánhidrát, fehérje, gyümölcs, zöldség sehol.
2012. febr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

rengeteg sima fehérliszt.

Finom, de valami teljes kiörlésűt iktass már be! Meg zöldségfélét, bár ettél, de eg yalma még elfér.

És fehérliszt meg cukor kevesebb is elég lenne.


amúgy, elég változatos ée finom menüsor. Magyaros.

2012. márc. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak tápanyagösszetételt kell nézni.


Szerintem így étkezésileg elég jó, hasonlít a menzai -éttermi étkezésre. Egy kis joghurttal egészíteném ki.

2012. márc. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

laktózérzékeny vagyok :/ az meg elég drága

a szendvics magos zsemle volt, inni is ittam csak azt nem irtem le: 1 liter szénsavas ásványvíz, almalé 3dl, 3 dl tea

a szilvalekvár házi :)

2012. márc. 1. 16:56
 7/9 anonim válasza:

Ebben hol látsz te csak édességet meg szénhidrátot?

reggeli: szuper, valami kis laktató, és zöldség is van, hogy energiával szolgáljon a nap indulásához.

tízórai: a pogácsa mellé ajánlok egy almát és valami folyadékot mert a tésztája elég száraz és fojtogatós.

ebéd: a borsólevest nálunk úgy készítik, hogy rengeteg zöldséget tesznek bele, krumpli, répa, leveszöldség, karalábé, borsó... Másodiknak hús... minden megvan ami a szervezetnek kell.

Vacsorára pedig valami egyszerű ételt szabad csak enni, ami nem nehéz a gyomor számára, szóval sült csirkecombot, szalonnával betekerve ne egyél. :)

És valami nasi... szerintem jól válogattad össze a menüsort.

Magvakat pedig nem ajánlom, megnövelik a bőröd zsírtartalmát és pattanásos leszel tőle, és az emésztésnek sem tesz jót.

Érdekelne, hogy aki a magvas vagy teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret ajánlja az valóban azt eszik minden nap?

2012. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó teljesen igazad van! megemelem a kalapom előtted!
2012. márc. 2. 16:56
 9/9 anonim ***** válasza:

A magvas kenyér nem dióval van tele. Vagyis semmi rosszat nem tesz.


Nekem is tetszett a menüdd, az itókákkal kiegészítva.


Az olajos magvak finomak, és tele vannak ásványi anyaggal, nem a magos zsemle, hanem a dió.

2012. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!