Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kreatin hatásai?

Kreatin hatásai?

Figyelt kérdés

Üdv.


14 éves vagyok, és kreatint fogok szedni. De konkrétan ennek mi a hatásai? Izomnövelés, erőnövelés? Konkrétan mik?



2012. máj. 19. 21:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
először nézz utána, és utána szedd
2012. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már tudok mindent.
2012. máj. 19. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha tudsz mindent, akkor minek kérdezel itt?
2012. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem véletlen írtam, hogy már. Utánajártam szakértőknél.
2012. máj. 20. 00:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor jó, akkor sok sikert hozzá.
2012. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Orfeus válasza:

Ha szakértő, akkor tudja, hogy a kondit max 16 éves kortól ajánlatos. 14 évesen csak tönkreteszed magad, tapasztalat... Nem jó a csuklóm, vállam, mert az izület nem szokott hozzá a nagy terheléshez, és ennyi idősen nem fekvenyomni kell, hanem fekvőzni, stb.


Te döntésed, de hidd el, nem fog jól kisülni, főleg ha rögtön kreatinnal kezded, ami teljesítménynövelő, csak tönkreteszed magad, grat a szüleidnek!


Nézz utána a fegyencedzésnek, én ettől jöttem rendbe, olyan gyakorlatok tudok csinálni amit te kondival nem fogsz tudni 10 év múlva se. (egykezes húzóckodás)


Nézz utána, és azt csináld 16-17 éves korodik. Korosztályodba a legerősebb leszel a környéken, ebben biztos vagyok. Utána ha még érdekel gyúrhatsz, de ennyi idősen ne állj neki!


19/F

2012. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mostoha apám már 1(vagy 2?) éve a fegyencedzést csinálja, a súlyemeléstől sokkal nagyobbak lesznek az izmok, mint a saját testsúllyal való edzéstől. A szüleim meg nem engedik a kreatint, még azt a sima sz*ros fehérjét sem ihatom. Csupán kérdezésképp tettem fel.
2012. máj. 21. 15:51
 8/11 Orfeus válasza:

Ezzel az a gond, hogy ez tévhit. Tornászokat láttál már, mikre képesek, és milyen izomzatuk van? Kajakozók, úszók, stb. Nem azért lettek ekkorák, mert koditerembe dekkoltak. Tény, h súlyzós edzésük van, de a sport az, ami miatt ilyenek lettek.


1-2 a fegyencedzésből nagyon gyenge, az alapozza meg, és az se mindegy milyen időközönként tudja csinálni, gondolom dolgozik stb, mellette szar csinálni, még suli mellett is.


Olvasd el a fegyencedzés, és Arnold Schwarzenegger "Testépítés nagy enciklopédiája" című könyvet, nem lesz rövid, de csak akkor oszd a véleményt, ha van alap tudásod.


Nem ítéllek el, annyi idősen kezdett engem is érdekelni a gyúrás, mert nagyon divat lett, nagy izmok, kerek váll, nagy kar, kockás has stb. Ebben igazad van!


Viszont! Saját magamon érzem, és látom, hogy semmivel nem vagyok elmaradva a kondis emberektől, akik kreatin kúrákkal, fehérjékkel, tömegnövelőkkel stb. egészítik ki az edzéseiket, hogy minél jobban látszon rajtuk, némelyik olyan mint a lufi. Ha látnál, meg nem mondanád hogy nem kondiba basztam ki magam, viszont akinek ilyen izomzata van, az a nyomomba se ér! Lehet hogy nem tudok fekve 110-120-at nyomni, viszont 16 évesen beleszakítottam a 90-be, ami 70 kilósan nem rossz.


De sajnos rosszul sült ki... Én amondó vagyok, hogy mielőtt gyúrsz, azelőtt is csináld a fegyencedzést, mert alap kondiba leszel, és ha hiszed ha nem, izmot fogsz felszedni.


Ha a fegyencedzés nem győzött meg, akkor ott a park workout, azt hiszem, ezek tényleg azok, akik lenézhetik a kondisokat, és nem véletlen.


http://www.youtube.com/watch?v=wbxEdnDrIk0


Nézd végig a vidit, de érteni fogod mit mondok. Ez a saját testtel végzett edzés, mester szinten! Nézz meg egy konditermet, van e jobb erőbe ember mint ők, vagy van e szebb izomzata akárkinek is.


Évekig olvastam minden könyvet ami a kezembe akadt, hidd el, értek hozzá, nem muszály megfogadni a tanácsom, de nem véletlen itt osztom az észt, lehet hogy máshoz nem nagyon értek, de ehhez nagyon!


Ha lenne kérdésed írhatsz nyugodtan privibe, segítek bármibe.

2012. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még ,hogy a kreatinos emberek meg ezek nem jobbak...

Sokkal nagyobb az izmuk.

2012. máj. 23. 20:44
 10/11 Orfeus válasza:

"Még ,hogy a kreatinos emberek meg ezek nem jobbak... "

Sajnos ezt nem értem, de megfogalmazom a választ aszerint amit értettem belőle.


Azt hiszem, hogy ezeknek a workoutos fiúknak olyan izomzatuk van, amit a kondiba nem tudsz elérni, ez így van. Nem minden esetben a nagy izom a mérvadó. Nagy izmot, tömegnövelővel, kreatinnal, esetlek koxal, és izolált izomedzéssel lehet elérni.


A nagy izom hátránya? Fekve sokat nyomsz, a hátgépen hihetetlen súlyokat mozdítasz meg, akár csak a többi gyakorlatba, szkott padon 50-60 kilóva megy a bicepsz, stb stb. Tény, hogy hihetetlen súlyokat tudnak megmozdítani, viszont kevés olyan van, aki tisztán, csak kaja útján viszi be a cuccokat. Továbbá, a konditerembe, a gépek 90%-a természetellenes mozgást végeztet veled.


Ott a fekvenyomás. Természetes mozgás, viszont az már nem, hogy 70-80 kilósan 100-110-ekkel szériázol. Lehet h nagy mellizmod lesz, lehet hogy nagy karod, vállad, hanem tudsz letolni 20 szabályos fekvőt, nem tudod felhúzni magad, olyan kötött vagy, hogy a valagad nem tudod kitörölni.


Ennyi idősen még azt hiheted, hogy minél nagyobb az izom annál jobb, vagy éppen az hogy ki vagy baszva mint atom, aztán ott a respect. Azért, mert valakinek nagy izomzata van, nem jelenti, hogy erősebb is.


A workoutot tisztán, esetleg súlyzós edzésekkel kiegészítve nyomják, úgy érnek el ilyen szintet, tolóckodás, húzóckodás, fekvőtámasz, stb. Ezekkel a gyakorlatokkal értek el ilyen testet, és ilyen bámulatos trükkökre képesek, és hidd el, nem gond letolni 20 fekvőt neki, nem kötött, hanem rugalmas izmuk van, erős az izület is, nem csak izolált edzést csinálnak, az inak erősödnek, és az olyan izomcsoportok, amit te a konditerembe soha nem fogsz tudni nyomni.


Konditerembe hány embert láttál kézenállva fekvőtámaszt nyomni?

Kitalálom, egyet se... Azért, mert akinek nagy izma van, még kézenállni se tud, csak egy nagy darab izom, akit ha állonvágnak nem kel fel.


A te döntésed milyen szeretnél lenni, nagydarab izomagyu, vagy atléta alkatú, gyors, rugalmas, szállkás, és minden téren erős.

2012. máj. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!