Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Teafiltereket hideg vízben is...

Teafiltereket hideg vízben is lehet áztatni, vagy csak forróban?

Figyelt kérdés
Jeges teát szeretnék csinálni. A tea csomagolásán az van, hogy a filtereket forrásban lévő vízbe kell beáztatni. Áztathatom hideg vízbne is, vagy forraljam fel, aztán hűtsem vissza?

2012. máj. 27. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Kiázik hidegben is, csak picit áztasd tovább. Én ízesített limonádét szoktam csinálni teából, kicsit a limonádé és a szörp határán mozog.

Intenzívebben kijön a tea íze és színe, ha először pici citromlébe áztatod vagy citromos vízbe. De ha jeges teának akarod, akkor nem biztos hogy akarsz bele citromot.

De úgy is csinálhatod, hogy kevés forró vízbe rakod a filtert, mondjuk 1dl-be és akkor egy nagyon koncentrált teát kapsz. Azt meg felöntheted hideg vízzel.

2012. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
hideg vízben nem oldódnakki az aromák. Kapsz ugyan egy kicsit szagos vizet, de semmi íze. Fooró vízbe tedd.
2012. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekünk olyan tömény íze szokott lenni, mint a hígítatlan szörpnek. (Epres, erdei gyümölcsös, trópusi, meggyes teát szoktam főleg használni) De amikor körtésből csináltam és felöntöttem vízzel, olyan volt mint a körtelé. Nem a 100%-os persze.
2012. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egészen más íze lesz, ha forró vízben áztatod és utána kihűtöd, mint amikor eleve hideg vízben ázik. Ha hidegben csinálod, hűtőhideg legyen, élből ázhat a hűtőben, de több órára hagyd ott. Így különleges, intenzív íze lesz, viszont sokkal savasabb lesz a hosszú ázás miatt.
2012. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!