Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ezersziget salátaöntetet...

Ezersziget salátaöntetet (vagy ahhoz hasonlót) hogy tudnék házilag készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A boltban szoktam venni ezersziget öntetet, de elég drága mostanság. H tudnék házilag olyan ízű öntetet készíteni salátához? Natúr joghurtot kell használni hozzá?

Egyéb saláta ötleteket is elfogadok:) Nem vagyok jártas ebben a témában, mert eddig nem voltam saláta függő. Pár kilótól akarnék megszabadulni, és ezzel szeretném kiváltani a napközbeni szendvicseket (sajnos kenyér-zsemle függő vagyok, és ezeket próbálnám kicsit visszább fogni).

Fejes salátához raknék egy kis retket, kukoricát, sárgarépát, esetleg egy kis lilahagymát. A többi zöldséggel nem vagyok kibékülve:) Ezután mit tehetek rá öntetnek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


26/F



#saláta #öntet #ezersziget
2012. jún. 4. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Fokhagymát összetöröd, bors, vegeta, kapor,pici só, és natúr joghurttal összekevered majdnem olyan lesz mint a boltban kapható.
2012. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szinte ugyan azt fogom leírni amit az előttem szóló:

1 doboz natúr joghurt, 2 kanál majonézdiéta esetén ezt ink ne)csipet só,csipet cukor, 1 kanál ketchup, 1 gerezd reszelt fokhagyma, ízlés szerint, kapor, erőspista.Én így készítem, és nagyon finom.Van amikor csak egyszerűen csíkokra vágott ubit, és sárgarépát mártogatok bele, de minden zöldsalátára kiváló.Jégsaláta, hagymával, uborkával, paradicsommal.Vagy mehet gyalult kissé besózott káposztára.

2012. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a natúr joghurt minden ízesítést "elvisel".most van a zöldfűszerek szenonja, bátran vágj bele snidlinget, bazsalikomot, koriandert, fokhagymát, pórét,kaprot, petrezselymet.. és még sorolhatnám.

persze, kettőnél többet ne tegyél bele, mert akkor egységes és unalmas lesz.Borsot, őrölt köményt, szerecsendiót is használthatsz.

változatosan, hogy ne und meg.

a tzatziki is nagyon finom, kígyóuborkát reszelve, fokhagymás, borsos joghurtba kevered.

2012. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!