Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kukacos cseresznye?

M.László kérdése:

Kukacos cseresznye?

Figyelt kérdés
megettem egy csomó kukacos cseresznyét, lesz tőle vmi bajom?

2012. jún. 6. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2012. jún. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kis plusz fehérje meg husi, semmi bajod nem lesz.
2012. jún. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

A gyomorsav megteszi a hatásást. kutya bajod nem lesz tőle.

Bár, ha észreveszem, hogy kukacos, úgy már nem bírom megenni, de , ha nem tudok róla és megeszem, akkor már

mindegy...:)

2012. jún. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
honnan tudod hogy kukacosak voltak?:D
2012. jún. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Onnan, h először elkezdtem kiválogatni, de aztán mivel kiderült h a 90 % ban van, már nem volt türelmem... (meg kevés maradt volna..) :-) Lehet egyébként látni kívülről is, de az éhség nagyúr... :-)))

Köszi a válaszokat, én is ebben reménykedtem! :-D

2012. jún. 6. 14:21
 6/6 Katonca ***** válasza:

Most találtam:


A válasz a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Élelmiszerbiztonsági és Kockázatértékelési Igazgatóságnak és a Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóságnak a levelében. A legfontosabbak a következők.


- a cseresznyében nem kukac van, hanem a gyümölcslégy lárvája, szakszóval nyű

- a nyüves cseresznye onnét ismerhető fel, hogy lyuk van rajta és/vagy puha

- a nyű sokaknak undorkeltő. Elfogyasztása (beleértve a gyümölcsben található ürüléket is) okozhat allergiát, de ez nagyon, nagyon ritka. Ehhez konkrétan cseresznyenyű fehérje allergiával kell rendelkezni. Arról, hogy valakinél egészségkárosodást okozott volna egyáltalán nincs adat, tehát nagy valószínűséggel erre nem volt példa.

- szokás mondani, hogy „ugyan már, legalább jut belénk egy kis fehérje is”. Ez igaz, de a gyümölcslény lárvája nem szerepel a fogyasztásra ajánlott rovarok listáján. A szöcske mondjuk igen.

- A kukacosság mértékére is vonatkozik egy szabvány (ENSZ/EGB speciális szabvány), amely értelmében a legszuperebb minőségű cseresznye esetében is megengedhető 2% kukacosság/nyüvesség.

- Az összes fenti információ vonatkozik a meggyre is.

2013. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!