Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Le lehet fagyasztani a tökfőze...

Le lehet fagyasztani a tökfőzeléket?

Figyelt kérdés

Rengeteg tök van itthon, gondoltam, hogy főzök egy nagy adag fökfőzeléket és lefagyasztom kisebb-nagyobb adagokban.

Milyen lesz, ha kiolvad? Más lesz az íze/állaga?

Vadast, leveseket (pl babgulyást), lencsefőzeléket fagyasztottam már le, azokkal nem volt gond.

Olvastam, hogy a tejföl miatt nem fagyasztható, illetve fura lesz az állaga, mi van, ha megfőzöm tejjel+berántom, és nem teszek bele tejfölt a végén, ahogy szoktam, hanem lefagyasztom, és amikor kiengedem, akkor egy kis tejföllel "átrottyantom". Szerintetek?

Mindenképp főzve/majdnem készen szeretném lefagyasztani, mert olyannak adnám, akinek nincs lehetősége otthon megfőzni.

Köszi!


2012. jún. 26. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron megfőzve akarod lefagyasztani, tejfölt ne tegyél bele. De lehet, hogy a rántás még így is csomós lesz a kiolvadás után.
2012. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A megfőzött tök lefagyasztva, majd újramelegítve nagyon elpuhul, nem igazán jó az állaga.Párszor tettem el kisadag maradékot, de nem volt a legjobb kiengedve.

Azért nem mondom, hogy ehetetlen, csak nem az igazi.

2012. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért kipróbálom egy kisebb adaggal, hátha...

2012. jún. 26. 15:20
 4/4 doboszoli ***** válasza:
Fagyaszd le nyersen,reszelve, mellé kapor.
2012. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!