Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatjuk biztosan,...

Honnan tudhatjuk biztosan, hogy akácmézet vagy virágmézet eszünk? Van erre egy nagy létszámú csapat, aki követi a méh egyedeket?

Figyelt kérdés
2012. júl. 4. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem van a közeli rokonságba két méhész ismerősöm is. Bár nem ásom bele magam a méhész tudományba, de azt tudom, hogy a méhész még a színéből is meg tudja ítélni hogy, milyen méz. Szagából, meg ízéből pláne.
2012. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, ez világos. De ki és mikor döntötte el, melyik-melyik, ha egyszer nem lehet követni apró, fullánkos barátaink útját.
2012. júl. 4. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Arról már olvastam, hogy ha kell, utaztatják a méhcsaládot szerte az országban, hogy megfelelő fán gyűjtögethessenek, úgyhogy szerintem figyelnek arra, hogy merre járnak a kis fullánkosok. Biztos, hogy megvannak a megfelelő módszerek rá, máshogy nem írhatnák rá az üvegre, hogy akác-/repce-/hársméz van benne :)
2012. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Színéből is bárki megtudja állapítani.

Az akác méznek a színe olyan átlátszó nagyon világos sárga, zöldes.

A virágméz vagy a vegyes méz az meg sötét sárga színű.

Teljesen más színe van a kettőnek. Ha egymás mellé tennénk őket egyből látszik a különbség.

Általában a mézet méhészek üvegezik ki és szedik el a méhektől. Ők onnan tudják, hogy milyen méz, amelyik táblára mennek az olyan méz lesz.

Előszőr jön a repce tábla, hajnalban kiviszik a méheket a kaptárakban a repce tábla mellé és ráengedik őket, ott vannak a méhek addig amíg csak virágzik a repce, ekkor a méhek telehordják a sejteket, ezeket a sejteket a méhészek elveszik a méhektől és kipörgetik őket, ha ez megtörtént akkor a mézet kiüvegezik, kiadagolják vagy nagy műanyag hordókba öntik mert nagy tételben szoktak tőlük venni kereskedők is és viszik a boltkba árulni.

Utána üres kereteket tesznek be a méheknek, abba hordják a következőt ami az akácfa virágzásakor lesz az akác méz, ugyan ez a folyamat, amit már leírtam, akkor akác méz lesz belőle. Aztán jön a facélia, ott is lezajlik ez a folyamat. Most épp a napraforgó nyílik, vagyis hát már virágzik, sőt lassan el is virágzik, ebből napraforgó méz lesz. A köztes állapotoknál pedig ha gyűjtenek a méhek akkor azt vegyesnek teszik. Meg van mikor a szezon végén is ha van teli keret még azokat is kipörgetik és azokat is a vegyesbe teszik. Van mikor vadkender mézet is gyűjtenek a méhek azt hiszem ez az utolsó amire ráengedik őket aztán jön a vége a dolognak. A párom és szülei méhészkednek.

2012. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A méhészek döntik el, hogy hova viszik a méhcsaládot.

Épp oda ahol nagy területen nő az adott növény, virág és amilyen mézet akarnak.

Amit hosszan írtam az Győr-Moson-Sopron megyében található méhész. Ezért írtam azokat a növényeket mert ezekre szokták vinni a méheket, pároméknak konténerben vannak a méh családok és azt szokták traktorral huzzatni a különböző táblákra. Én is szoktam nekik segíteni, velük menni. Jó dolog! :)

2012. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Alapos és érthető válaszok, köszike!:)
2012. júl. 4. 22:02
 7/8 anonim válasza:

Az rendben is van, amikor hatalmas repceföldekre, akácosokba viszik a méheket, mert nem is tudnának más virágport gyűjteni, még ha akarnának is.

A ritka virágokból készített és épp emiatt nagyon drága mézek valóban azt tartalmazzák, amit a címke ígér, vagy nem csak porhintés az egész?

2013. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
is=se:)
2013. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!