Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha reggel ettem egy kicsit...

Ha reggel ettem egy kicsit penészes kenyeret attól lehet bajom?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

MEG FOGSZ HALNI

amúgy nem

2012. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A penészgomba RÁKOT okoz...

Lehetőleg ne egyél semmit, ami penészes!!!

2012. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓÓÓóóóóóó !


Nem . És egyre többen leszünk.

2012. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Rákot nem okoz, hasmenést esetleg. Nagyobb bajod nem lesz.

De látom, nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés.

2012. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a fosásig el sem jutnék, az első falatnál kiköpném...

Egyáltalán miért ettél penészes kenyeret?

2012. júl. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
utólag vettem észre hogy a többi része penészes és pirítóst csináltam belőle amúgy is szóval nem éreztem!!!!!!!!!!!
2012. júl. 5. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:

"... Tulajdonképpen micsoda a penész?

A penész azoknak a gombáknak az összefoglaló neve, amelyek szerves anyagokon különböző színű, gyorsan terjedő bevonat alakjában nőnek. A penész nem különálló rendszertani csoport, hanem megjelenési forma. A gombák az energiát nem a napfényből vagy a levegőből, hanem más, szerves anyagokból nyerik, a leggyakrabban elhalt növényi vagy állati maradványokból táplálkoznak. A mikrobiológusok három csoportra osztják a gombákat: élesztőgombákra, dermatophytonokra és penészgombákra.



Ha ilyesmit látunk egy élelmiszeren, vigyázzunk, hogy ne hajoljunk közel hozzá, ne szívjuk be a láthatatlan spóráit és nagyon gyorsan szabaduljunk meg tőle.



A gombák a földi tápláléklánc nélkülözhetetlen részét képezik, és az élőlényekre nézve csak akkor károsak, ha parazitákként károsítják a gazdaszervezetet. Az emberi szervezetben legalább százféle parazita gomba található, de ezek csak akkor okoznak gondot, ha túlszaporodnak, vagy nagyon hosszú ideig élősködnek bennünk. Ha szőlőn élősködnek, azzal nagy kárt okozhatnak, ahogyan az élelmiszereknél is, ahol dohszagúvá tehetik a gabonát vagy a magvakat. De ami nagyobb baj, rákot is okozhatnak, ha túl nagy adagban kerülnek be az emberi szervezetbe, vagy ha észrevétlenül beszívjuk a spóráikat, dohos vagy penészes falú helyiségekben. A veszélyt a gombákban termelődő mérgező anyagok (mikotoxinok) jelentik. A 2004-es fűszerpaprika-botrány előidézője is egy gombaméreg, az aflatoxin volt..."


[link]


------------------------------------


Gratulálok a #4-es válaszolónak, neki sikerült átugrania az alacsony kerítést!... :-DDD

2012. júl. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!