Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ittatok már vanília teát/főzet...

Ittatok már vanília teát/főzetet? (Igazi vaníliából. )

Figyelt kérdés

Nem aromásra, ízesítettre gondolok, hanem vanília rúdból készítettre. Csinált már ilyet valaki? Hogyan érdemes készíteni, milyen legyen a víz és a vanília aránya? Túladagolásáról tudtok valamit?


Előre is köszönöm a segítséget!



2012. júl. 8. 18:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy forrázatot kellene a vaníliából készíteni?
2012. júl. 8. 18:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Én olyat ittam, hogy feketeteába (leveles) tettem friss gyömbért, borsot és kis darabokra vágott vaníliarudat. Szerintem isteni volt. Nem kell egy egész rúd egy bögréhez, én olyan fél centinyit vágtam le. Mondjuk ez nem tiszta vanília volt, hanem vaníliás tea.
2012. júl. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a leírást, biztosan finom volt az ital! Megírnád még azt, hogy főzted, forráztad vagy áztattad a növényi részeket? :-) Köszi!
2012. júl. 9. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!