Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi tesznem a szódába a CO2...

Mi tesznem a szódába a CO2 mellett?

Figyelt kérdés
Az biztos hogy nem csak széndioxidot raknak vízbe, mert ha egy bögrébe szódát töltök, és egy héten át minden nap megkeverem csomó alkalommal, akkor is valami fura íze van. Olyan mintha só lenne benne.

2012. júl. 9. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, csak CO2 van a patronban.

Nem lehet, hogy egy hét alatt a szén-dioxiddal együtt az oldott klór is távozik belőle, és egyszerűen megposhad?

2012. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csak víz és CO2
2012. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ívóvíznek is van sótartalma és abból csinálják a szódavízet!Minek tennének bele bármit a CO2-őn kívül?
2012. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az egy hét az egy eltúlzott példa volt, próbáljátok ki pár órával, és amikor "úgy néz ki" mintha már kiment volna belőle, kóstoljátok meg.
2012. júl. 9. 15:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Első! A gázok oldódásának törvényszerűsége alapján a jobban oldódó gáz a rosszabbul oldódót kiűzi az oldatból azonnal.A CO2 jobban oldódik mint a klór!
2012. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha klór van a vízben tovább eláll mert a levegőből belekerülő baktériumok a klórt nem bírják.A CO2 nem baktériumölő sőt az oxigénhiányban jobban szaporodnak.
2012. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Első! A gázok oldódásának törvényszerűsége alapján a jobban oldódó gáz a rosszabbul oldódót kiűzi az oldatból azonnal.A CO2 jobban oldódik mint a klór!"


Értem, köszi, akkor pontatlanul fogalmaztam. Azért nagy butaságot remélem nem írtam.

2012. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 doboszoli ***** válasza:

Nem tesznek bele semmi mást, tisztított vízen(H2O) és szén-dioxidon(CO2) kívül. Ebből van a szénsav(H2CO3) ami tulajdonképpen a szódavíz, és az egyetlen sav, ami hígítás nélkül közvetlen emberi fogyasztásra alkalmas.

Mondjuk én szeretem "hígítva" is. Rizlinggel.XD)

2012. júl. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oké, akkor nem tesznek bele semmit sem...

Azért tettem fel a kérdést, mert nem szeretem sem a szódát, sem a szénsavas ásványvizet. Kerültem már többször is olyan helyzetbe, hogy nem volt nálam víz, viszont tudtam szódát kérni (pl. túrázás közben). És hiába erőszakoskodom, hogy menjen már ki belőle minden buborék, akkor is rosz íze lesz. Mit tegyek bele, amin nagyon gyorsan csapódnak ki a buborékok (és utánna eltávolítható...) ? Persze a mentolos cukorkán kívül...

2012. júl. 10. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!