Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Akik figyeltek arra, hogy a...

Akik figyeltek arra, hogy a piacon hazai, minél kevésbé vegyszerezett gyümölcsöt, zöldséget vegyetek, mi alapján találjátok meg a megfelelő árust, árut?

Figyelt kérdés
A Fény utcai piac, ami közel esik hozzám, és mivel új vagyok a városban, nem ismerem az árusokat, egyelőre eléggé tanácstalan vagyok ebben a kérdésben.
2012. júl. 10. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Hosszú évekig nem jártam piacra, mert a munkám miatt örökké időhiányban voltam.

Most az elmúlt 2 évben azt az árust kezdtem el keresni, aki viszonylag kevés árut (1-2 kosár) árul. Szinte biztos, hogy a kiskertjében megtermelt (saját fogyasztáson felüli) többletet szeretné eladni. Már pedig ha elsősorban saját fogyasztásra termel, nem fogja feleslegesen permetezni, stb.

Aki már nagyobb területen, nagyüzemi módon termeli a zöldséget, krumplit stb. az elsősorban piacra és nem saját fogyasztásra termel, és igyekszik a jó haszon érdekében minden vegyszerrel ellátni, hogy szebb, egészségesebb, és minél több legyen a termése.

2012. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze túrót-tejfölt olyan helyen vásárolj, hogy azt nézed meg, hol állnak sorba a legtöbben!!

A tojás lutri. Inkább kérdezd meg a szomszédasszonyt, vagy a munkahelyen a kolléganőt, hol vásárolja, mert azzal könnyen rá lehet faragni (ha nem friss, vagy túlságosan tápos tyúk tápos tojása).

2012. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!