Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Isteni sülthús receptet...

Isteni sülthús receptet tepsiben írnátok nekem aminek még a zsírja is isteni? Azt is légysziii h milyen húsból és mivel tálaljátok!

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Kizsírozod a tepsit. Szeletekre vágott tarját beleteszed. Sót,fokhagymát teszel rá. Aláöntesz egy kevés vizet és lefedve párolod. Ha már puha fedő nélkül pirosra sütöd.
2011. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tennék rá köménymagot is.
2011. szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bőrös császár szalonnát is szoktam sütni felszeletelve sózva, borsozva. Annak több a zsírja, vizet nem teszek alá, mert enged eleget, csak lefóliázom, fél óra múlva megforgatom, aztán attól függően, hogy mennyire puha, 1 óra múlva leveszem a fóliát róla, és hagyom pirulni. Ha a zsírját is elkennéd kenyérre akkor még bors se kell rá, csak só. Külön aprítok fel fokhagymát elkeverem egy kis vízzel, ezzel a férjem meglocsolgatja az ő adagját a tányérján, mert én nem bírom a fokhagymát.
2011. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz egy szép bőrös karajt (legyen csontos, az még több ízt ad neki), és bepácolod egy sütőzacskóba a következő pácba:

Sör, méz,bors, só,köménymag, mustár, fokhagyma, vöröshagyma (karikára).

A pácot előtte a vöröshagyma nélkül kicsit keverd ki a sör felével, hogy a méz is feloldódjon.

Ebben pácold az egyben hagyott karajt 1, akár 2 napig.

Tedd tepsibe, önts rá a pácból,és először alufóliával letakarva süsd 170-180 fokon, majd mikor puha a hús (hústűvel, vagy keskeny pengéjű késsel ellenőrizd) a fólia nélkül süsd 200 fokon hogy szépen megpiruljon. Közben locsolgasd egy kis páclével, vagy sörrel.


Köretnek steakburgonyát, burgonyapürét szoktam adni.

Gyerekek is ehetik, mert a sör kevés alkoholtartalma gyorsan elpárolog a sütés közben.

Ínyencek készíthetik barna sörrel is.


Jó étvágyat!

2011. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!