Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 5 éves kisgyereket hetente...

5 éves kisgyereket hetente minimum 1x normális elvinni Mekibe?

Figyelt kérdés

Anyukám babysitter, és egy 5 éves, nagyon helyes kisfiúra vigyáz. A szülei nagyon jómódúak, és el is ítélik a Mekit(én nem ítélem el, de abszolút nem járok oda, csak pisilni max.)... Anyukámnak viszont állja a család az ebédjét is, és a kisfiút hetente min. 1x Mekizni viszi. Szerintem nem kéne, mert rászokik.A múlt héten majdnem minden nap oda vitte ebédelni... Mondtam anyumnak, hogy nem kéne rászoktatni a kisfiút. Anyumért is nagyon aggódom, mivel kikérnek 2 menüt ugye, és a gyerekét is sokszor ő eszi meg, mert a kissrác keveset eszik. Féltem anyut is. Már 2 éve vigyáz a srácra egyébként...

Mi a véleményetek? :/


2012. júl. 20. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem túl jó ötlet, főleg, hogy a szülők elítélik a Mekit... tudják, hogy mennyit eszik ott a gyerekük? Én is teljesen elítélem a mekit, tök egészségtelen kajákat adnak... Ha a kajapénz adva van nem megoldható, hogy anyud fözzön valami egészségeset a gyereknek? Így ő is és a kicsi is normális ételt fog enni, nem pedig 100% szemetet. Bocsi, de ez szerintem nem volt túl jó ötlet. Magának sem tesz jót (koleszterin stb) és a kisgyerek is rászokhat ezekre az ételekre és később nem lesz hajklandó mást megenni, hisztizni fog a hamburgerért. Ez egy magánvélemény, de én nem vinnék kisgyereket gyorsétterembe, csak nagyon ritkán (pl: ünnepi alkalom). Az én családom is ritkán vitt minket ilyen hyelekre, és így megmaradt a Meki varázsa. :)
2012. júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
az lemaradt, hogy 18/L :)
2012. júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasonlóan gondolom, mint te. Messze van egymástól a két lakás, mármint a szülőké és a mienk, hozzánk nem hozza haza a srácot, ott pedig gondolom nyafogna az anyja, ha főznének, mocskolnának. -.- De a gyerek anyja sem főz, ők étterembe járnak. Akkor már vinném normál étterembe a kölköt :D Ha már állja az összeget a család :D

Én is ugyanígy gondolom, hogy később hisztizni fog érte.... -.-' Nem akarom, hogy olyan legyen :( Nagyon cuki kisfiú :D Nem tudom, hogy az anyukájáék tudják-e :/

2012. júl. 20. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézesd meg vele a Supersize me-t.


Abszolút egészségtelen, hulladék kaja, én már soha nem eszem ott, nagyon régen mikor utoljára voltam, szabályosan rosszul lettem a kajájuktól, azóta tudatosabb vagyok.

2012. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Megint én: én megértem azt is, hogy anyukádért aggódsz, hiszen ezek az egészséges ételek nem tresznek jót neki. Jön a koleszterin, elzsírosodnak az érfalai és még cukros is lehet. Persze ez nem 2 hét után alakul ki, de ha valaki aktívan így étkezék, az biztos nem tesz jót. Tudom én, hogy baromi finom a Mekis sült krumpli, de nagyon egészségtelen is... :/

Hú, hát akkor a főzés nem megoldható, próbáljon meg utána nézni valami jobb helynek. Bár szerintem a szülők részéről ez egy nagy hiba, egy kisgyereknek rendes házi kaját is kéne ennie, nem csak vendéglőseket...

2012. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Judas137 válasza:
73%
Anyu rászokott a Mc'Dödlesszre...
2012. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Szerintem egy gyros is egészségesebb, és anyukám pedig szereti a hasát, viszont tudom, hogy fogyni is szeretne, de nem megy neki.

A kissrác szülei meg azok a tipikus "este hazaérnek, és akkor foglalkoznak a gyerekkel", viszont a kölyök mindent megkap, elképesztően el van kényeztetve.

A supersizeme-t látta mutter, de ő az, aki pont lesz*rja, mert szerinte "ennyitől még nem hízok meg!"... a fenéket nem :(

Rám meg nem hallgat, mert a család "fogyókúramániákusa" vagyok... és folyton piszkál is ezzel :D Szóval én mondhatok neki bármit is a mekiről. Tudja, tisztában van vele, de akkor is elmegy, és ott eszik. :/

2012. júl. 21. 12:52
 8/8 anonim ***** válasza:

anyukád nem tud legalább egy kifőzdébe menni?


mondjuk azon is csodálkozom, hogy a gyerek megeszi mindennap azt a szart.


mert néha belefér, meg én is kívánom, de hogy mindennap.

2013. okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!