Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Háziasszonyok! Ti mennyire...

Háziasszonyok! Ti mennyire veszitek figyelembe a kinti hőséget, most is több fogásos ebédet készítetek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen el vagyok képedve,amikor azt hallom,hogy hány féle kaját,sütit kérnek a család tagok. Nem tudom,hogy csak engem visel ennyire meg a főzés,sütés ilyenkor vagy mást is?

szívem szerint a legegyszerűbb kaját csinálnám,hogy minél kevesebb időt töltsek a konyhában, de ez nem mindig rajtam múlik! Hogyan álltok ehhez a kérdéshez?Már alig tudom viselni ezt a hőséget, hát még a főzést-sütést!



#főzés-sütés
2012. aug. 5. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek veled. én a lehető legkevesebb időt töltöm a konyhában, korán reggel valami egyszerűt összedobok, és kész.

tegnap este mikor már jó hűvös volt, betöltöttem a káposztát, ma reggel felraktam megfőzni, és kész, sem ma, sem holnap nem kell főznöm :)

2012. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Detto ugyanígy vagyunk mi is vele.

Mivel vasárnap van( nálunk vasárnap összejön a család, és együtt ebédelünk) ezért muszáj sütni-főzni.

De ezért kelünk korán már 6-kor a húsleves fel volt téve, hogy mire a legmelegebb van, minden kész legyen.

Már most csak a sütinek kell megsülnie.

Kitartást!!:D

2012. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk vele. Valósággal lefáraszt az egész napi talpalás, főzés, sütés, stb. Nagy a család, lányom is itt lakik a fiával, a fiam is, szóval van kire főzni.
2012. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi pl. nyáron a nagy melegben alig sütünk, kb. 2 hónapig egyáltalán nem használtuk a sütőt. De a múlt hétvégén csináltunk túrós rétest (bolti réteslapból).


Egyébként ez a hőség eleve megviseli a szervezetet, nem csodálom, hogy nem bírod a konyhában. Mi nem is kívánunk ilyenkor annyi kaját, és nem is várjuk el anyumtól, hogy több fogásos ebédet főzzön nekünk. Meg szoktunk is neki segíteni, így hamarabb kész van a kaja.

Ma pl. egyszerű zöldségleves lesz grízgaluskával és túrós tészta.


Nagyon meg tudlak érteni, talán beszélni kellene a családdal, hogy nem bírod így. És mi lenne, ha a sütiket sütés nélküli finomságokkal (pl. kókuszgolyó, tiramisu) vagy jégkrémmel helyettesítenétek?

17/L

2012. aug. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Éntőlem kérhetnek akármit, általában teljesítem is a kéréseket, de most nem. Túl meleg van, nem akarok sokat főzni, és a lakás is felmelegedne tőle. Azt nem egészen értem, hogy neked miért muszáj mindent megfőzni, amit kérnek. Én megmondtam az enyémeknek, hogy meleg van, nem fogok sokat főzőcskézni. Ha olyat kérnek, ami sokáig tartana, akkor megmondom, hogy olyat most nem. Nem dől össze a világ. Neked ez miért probléma? Vendégség lesz?
2012. aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én a leveset tegnap megfőztem, az lesz ma is,meg talán még holnap is, a husit bepaníroztam, ma csak gyorsan kisütöm. Süti ilyenkor nincs, van fagyi meg dinnye!
2012. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem ki a fene kívánja ilyenkor ezeket a nehéz kajákat. Saláta, csirkemell, ásványvíz, meg gyümölcsök vannak, aki éhes még az max csinál szendvicset.
2012. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én ilyenkor levest többnapra főzök

ma főztem húslevest, krumplipürá, rántott sajt, párizsi, sütöttem hókiflit ez lesz holna is

csinálok még a héten lecsót, tésztát pörkölttel, krumplilevest virslive, paradicsomlevest, paprikáskrumplit és pizzát, meg esetleg vmilyen bögrés sütit is, ezek hamar megvannak, de csinál olyan ételekt amik hamar megvannak, és nem kell sütni.pl gyors tejberizs, puding, gombóc, derelye, kókuszgolyó, gofri stb

2012. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Áááá, engem meg egy szívtelen, jéghegynek tartanak, mert bizony nem vagyok hajlandó minden hétvégén egész nap egymagam állni a konyhában és mindenki kénye-kedve szerint sütni-főzni. Úgyhogy részemről meg van oldva a dolog: ilyenkor max. turmixolt hideg gyümölcslevest, grillezett húst és salátát eszünk, a desszert pedig hűtött dinnye vagy fagyi :)

Amúgy is egy degenerált dolognak tartom, hogy a nőknek az egész heti meló után még majdnem az egész hétvégét a konyhában "kell" tölteniük és ráadásul szinte csak hízás az eredménye...

Pontozzatok le nyugodtan, de én bizony nem leszek semmilyen felnőtt ember szakácsa...

2012. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát nálunk anyu örül ha végre ennék valami normálisat, így mindig megcsinálja :))

De általában egész nap csak gyümölcsöket eszem, szóval nem kell túl sokat főzőcskéznie. Kettejük miatt pedig nem tölt ő sem sok időt a konyhában.

2012. aug. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!