Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mekkora realitása lenne egy...

Mekkora realitása lenne egy önellátó életmódnak? Lent

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy a lehető legkevesebb mindenért kelljen boltba menni. Pl só. Cukrot lehet házilag csinálni, borsot nem tudom lehet-e termeszteni, fahéjat sem.

Szóval itt arra gondolok, hogy csak amit végképp nem lehet házilag megcsinálni, azt kelljen megvenni. Mennyire elképzelhető ez? (Amit könnyű most is így csináljuk, húst nem is veszünk boltból, disznót, csirkét vágunk, marhát veszünk ismerőstől, egyéb állatokat is mi nevelünk, birkát, nyulat, galambot, libát, kacsát, gyöngyit, pulykát, amit lehet. Mennyire lhetne azt megoldani, hogy mást se kelljen venni? (zöldséget is termesztjük) Szóval itt jobban a hal, és a fűszerek, amik érdekelnének.



2012. aug. 5. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a halat nem tudom, de fűszereket agyon könnyű otthon termeszteni. pl: ha szereted a csípőset: chili magot kis cserépbe raksz úgy, hogy a földbe 4-5 lyukat fúrsz az ujjaddal ebbe raksz bele 2-3 magot, és ez majd kinő. De sok fűszert lehet otthon termeszteni nagyon könnyen. Ha nem akarod előről kezdeni, akkor lehet venni ilyen kis cserépben őket, kirakod az ablakba, és mindig letépsz 1-2 levelet. De ennek neten is utánanézhetsz. Eygébként ezt az önellátó életmódot jó ötletnek tartom :). Sok sikert hozzá :D
2012. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég nehezen. Bartellel lehetséges. Például van egy csomó csirkéd, és minden nap keletkezik egy nagy adag felesleges tojás. Azt el tudod cserélni valami másra, amit te nem tudsz megtermelni.

Végül is ez is egy önellátó életforma.


Az ember azért annyira sikeres faj, mert csoportokban élünk, és megosztjuk a munkát egymás közt, attól függően hogy ki mihez ért.

2012. aug. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs annyi hely a földön, hogy minden ember megtehesse és néhány helyen a helyi adottságok sem alkalmasak rá. Pl. éghajlat, rossz termőföld, kevés eső, forróság, hideg stb.


Ha pedig mégis sikerülne akkor meg cserekereskedelemmel lehetne megoldani a többit. Az meg önmagával hozza a pénz kialakulását. Tehát kezdődik minden elölről. Egyesek nem vacakolnak a termeléssel inkább gyűjtögetnek, felhalmoznak és aztán lehetne beszélgetni, hogy a fizikailag megvásárolhatatlan dolgokat, hogy rendezed? Orvosi ellátás, oktatás stb. És egyszer csak oda jutsz, hogy kell valami, ami egységes értéket képvisel, amivel tudsz fizetni, ha a doktornak már nem kell egy újabb tehénke. Bármi, kagyló, gyöngy, aranyrög stb.


Nem tudom, hogy valaha tanultál-e erről de csak röviden milyen okkal alakult ki a pénz.


- Kis mennyiségben nagy értéket képviseljen.

Ne kelljen egy tehén csordát magad előtt hajtani ha házat veszel.


- Könnyen osztható legyen veszteség nélkül.

Ha egy ruhát akarsz venni akkor nem fogod a tehénke fülét levágni mert annyit ér.


- Nem romlik, stabil az értéke. Na jó a stabilitáson most ne szöszöljünk.

De egy tojás csak egy ideig jó ha nem tudod elsózni időben akkor vesztettél.


- Könnyen szállítható.

Egy pénztárca tele húsz ezresekkel kicsit kényelmesebb, mint egy tehéncsorda.


- A gazdaság szereplői egyöntetűen elfogadják.


- stb., stb.


Na szóval eljutottunk oda, hogy egy idő után már nem fog mindenki a földdel és állatokkal nyűglődni, elmegy tanulni, dolgozni valamit, ami jobban érdekli, kifizetődőbb és nem akar farmon, tanyán élni. Őt már nem lehet tojásokkal, tehénnel, csirkével kifizetni.


Egyébként nekem városi létemre jobban tetszik az általad felvetett ötlet mert szívesen babrálnék a jó levegőn növényekkel, állatokkal. Azok legalább az én neveléseim lennének tudnám miből vannak. Elegem van néha a városi taposómalomból. De nem tudod megoldani, hogy legalább néhány dolgot nem vegyél.

2012. aug. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ugy gondoltam, hogy csak amit egyaltalan nem lehet otthon elkesziteni, azt megvenni. Undorodom attol a sok ismeretlen eredetu valamitol. Nehgy mar Kinai fokhagyma legyen egy magyar elott. Mig mi mezogazdasagi orszzag vaggyunk, ok ipari es toluk van a termeny? Igy az import buza is. Azt szeretnem, hogy mindent meg tudak termeoni itzhon. A liszttol a kolesiasan at a fokhagymaig minden hazi legyen. Csak megvalositani mind penz, mimt ido, mint hely kerdesben bajnan vagyok. Es ugy latom, kivizelezheto lenne.
2012. aug. 6. 00:29
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem a vilagot akarom megvaltoztatni, magam celjara szeretnek ijet. Bocsanat a betuk meg a felrenyomasok miatt, telefonrol vagyok mar.
2012. aug. 6. 00:34
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyet értek veled, nekem az egyik álmom ez, és ha megnyerném az 5öst, biztos meg is csinálnám.

Nektek már van egy jó alapotok, mert most is gazdálkodtok.

Biztos sokmindent nem lehet megtermelni, de amit viszont meg lehet, abból lehet többet eladásra, vagy elcserélésre.


A fűszerekből rengeteg olyan van, amit lehet termeszteni, de ezek inkább zöldfűszerek (bazsalikom menta kapor oregáno stb, bors helyett lehet erőspaprikát) de sok olyan van, amit nem tudsz házilag megcsinálni.


A halhoz meg tó kell. A halakhoz mondjuk pont értek valamennyire, ezért lebeszéllek róla, bonyolult, időigényes, érzékeny rendszer, nagy kockázattal.

Édesvízi rákokban már sokkal több fantáziát látok! Nagy testű garnélák tenyésztése szerintem simán megoldható olyan mennyiségben, ami kielégíti egy család igényeit.

Jó, tudom, halászlébe nem jó, de egy kis változatosság... :)


Engem egyébként inkább az energia ellátás érdekel, azt tenném minél önállóbbá. Ha lenne egy ilyen gazdaságom, biztos, hogy ilyen irányba fejleszteném, mert az lesz megfizethetetlen.

Gondolok itt szélerőműre, napkollektorokra, geotermikus energiára...

2012. aug. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudod Kedves Kérdező, a bors, a kömény, a babérlevél, fahéj és még nagyon sokféle fűszernövény természéséhez szükséges növények (fák, bokrok, cserjék) nem élnek meg a mi éghajlatunk alatt. Tehát hiába is akarnád megtermelni.


Ugyanígy hiába próbálkoznál pl. a rizs-termesztéssel, mint ahogy az 50-es években nagyjaink kitalálták, hogy az Alföldön gyapot ültetvényeket telepítettek, no abból sem lett semmi. (Fél Európa körberöhögte a fejünket!)


Max. annyit tehetsz, hogy valamiből te termelsz többet, a szomszédod másból, és ahogy írta valaki, cseréltek egymás között, akkor tudod, hogy amit megeszel, az valóban magyar, és valóban azt eszed, amit akarsz, és nem valami műt.

2012. aug. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Szerinted régen mégis hogy éltek az emberek?

100 éve nem volt Tesco...

2012. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Borzasztó, nehéz, bár nem lehetetlen, csak azt tudni kell, hogy ha ezt akarod, akkor ez lesz a főállásod és semmi másra nem lesz időd.

Így, hogy már van kis gazdaságotok, ez nagyon jó alapul szolgálhat, de abba gondolj bele, hogyha tényleg ki akarod zárni a pénzforgalmat, amennyire lehet, akkor a takarmányt is magadnak kell előállítani, amihez elég nagy föld kell, főleg sok állatnál.

Általában ilyen önellátó közösségek szoktak alakulni, ha szeretnének ilyet, mert egyedül képtelenség megvalósítani. Esetleg, ha a széles családi kör él együtt és mindenki be-be száll.

Nagyon szép a gondolat, de nagyon kell szeretni a munkát, ahhoz, hogy ezt bírja az ember.

2012. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

A fűszerekről nem írtam semmi. Nos ugye tény, hogy a déli fűszereket nemigen lehet itthon előállítani, viszont meg lehet találni az alternatíváikat. Nem hiszem el, hogy ne lehetne pl fahéj nélkül megoldani az életet a konyhában.

Hirtelen nem is nagyon tudok olyan fűszert mondani, ami nélkül ne lennék meg, bár a bors az nagyon hiányozna és a termesztése maximum üvegházban lenne lehetséges.

Szóval szerintem a te esetedben az alternatívák keresése jelent majd megoldást, amikkel helyettesíteni tudod a megszokott fűszereket. (Bár lehet, hogy jobb az ilyet az asszonyra bízni)

2012. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!