Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek mennyi realitása...

Szerintetek mennyi realitása van annak, hogy kb. Egy hektáron megtermelek annyi terményt amivel ellátom magam és az állatokat és tulajdonképpen csak ezzel foglalkozok tehát ez a fő foglalkozásom?

Figyelt kérdés
Adottságok egy parasztház és fúrt tiszta vizű kút szivattyúval.
2012. jan. 24. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy hektár erre kevés, de kiindulásnak nagyon jó ötlet.
2012. jan. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 hollófernyiges ***** válasza:
És miből fizeted a villanyszámlát meg a cipőt? Az elképzelés amúgy jó, de ez tulajdonképpen csak egy nagyobb háztáji, a saját igényeid egy részét ki tudod elégíteni, de megélni nem fogsz belőle.
2012. jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igazad van hollófernyiges. Csak olyan jó lenne kiszakadni fogyasztói társadalmunkból és ha marad feleslegem abból csak kifizetem a villanyt vizet aztán csókolom. Ha mindenféle zöldséget gyümölcsöt termesztek és baromfival is foglalkozom akkor talán marad a rezsire és persze ha az igényeim sem lesznek ekkorák például leteszem a kocsit stb...
2012. jan. 24. 12:21
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztói társadalomból való kiszakadás nem feltétlen azt jelenti, hogy az ember visszatér a paraszti élethez. Pénzre szükséged van (ahogy nekik is szükségük volt), mert sok mindent nem tudsz előállítani magad, illetve mert azóta rengeteg olyan szabályozás van, ami mind pénzt visz el. Például anno volt egy fatüzeléses sparhelt, kész. Most a gáztűzhelyed bekötéséhez szerelő kell mindenképp. De ha sparheltet használsz, akkor is köteles vagy a kéményt ellenőriztetni.

Különben persze lehetsz gazdálkodó, csak sokkal jobban jársz, ha inkább egy dologgal foglalkozol nagyban, és amit megtermelnél, azt inkább megveszed. Hatékonyabb.


Ha pedig a fogyasztói társadalomból ki akarsz szakadni, akkor egyszerűen más értékrendet kell vallanod. Én nem érzem magam igazi fogyasztónak, pedig városban élek, kertem nincs. De nem dobok ki ruhát csak azért, mert nem divatos, ha elszakad, megvarrom és elhordom itthonra. Nem fizetek többet a márkáért, fizetek viszont a minőségért. Nem pazarlok. Nem autózom. Tudatosan kerülöm a reklámokat. Vásárláskor nem érzelmi, hanem tisztán racionális alapon döntök. Satöbbi, satöbbi. Ezek olyan dolgok, amiket bárki megtehet. A fogyasztói társadalom a fejünkben van. Ha onnan kiűzöd, édesmindegy, hol élsz és mivel foglalkozol.

2012. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 titak ***** válasza:

Egy hektár hobbinak sok, megélhetéshez kevés. :(


Ha találsz még valami jól fizető, otthon végezhető állást akkor talán .... De fő foglalkozásnak?

2012. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha szárazság van,hogyan locsolsz egy hektárt?

Mivel műveled a földet? Kézzel nem tudod,ehhez gépek kellenek. A bérlése is sokba kerül.

Kellenek vegyszerek,műtrágya stb. Ha valamiből sok terményed van,annak megfelelő tároló helyiség.

Az állattartáshoz istálló vagy ól kell. Kell nekik takarmány,és elég drága az állatorvos is.

Nem olyan egyszerű gazdálkodni,megélni pedig ennyiből nem lehet.

2012. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a földművelés a gazdálkodás nem egy könnyű műfaj és amiket írtatok abban igazatok van, csak már elegem van a bejárok dolgozni annyiért amennyiért már amikor van munka és nem vagyok a magam ura. Lehet, hogy szentimentális vagyok, de a képzeletemben egy romantikus idilli kis farm, gazdaság lebeg, tornácos parasztházzal:)
2012. jan. 24. 18:55
 8/16 anonim ***** válasza:

Áááá, az idilli farm csak addig idilli, amíg meg nem tapasztalod, mennyire gusztustalan minden áldott nap gumicsizmában, sz@rban lépkedve takarítani a disznóólat. :D

Ha neked azzal van bajod, hogy unod a munkád, akkor indíts egy vállalkozást! Ez lehet éppen földművelés, de lehet bármi más is. Esetleg olyasmi, amihez értesz is. Vállalkozóként a magad ura vagy, annyit dolgozol, amennyit akarsz, és ha nem tetszik egy munka, nem vállalod el.

2012. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik az ötlet! :)

És nem kell feltétlen a disznószarban tapicskolni..


Igaz, hogy nekünk nincs hektárunk, csak kb 80 négyzetméterünk, amin ráadásul van egy kisebb családi ház is (tehát így kb 700 m2 a hasznos terület) de én is ezzel próbálkozom, amivel te, csak nem tökéletesen ebben a kivitelben.

A férjemnek van munkahelye, Ő ott megkeresi azt a pénzt, amiből mi meg tudunk élni (számlák, ruhák, étel stb.), emellett viszont én nem dolgozom.(egyetemre járok levelezőn)

Így a tanulás mellett otthon vetek, aratok, palántázok :) Tyúkokat gondozok. Kettőnk zöldség, és gyümölcsszükségletét teljes mértékben el tudom látni a kis kertünkkel. (Úgy, h minden nap fogyasztunk zöldséget/gyümölcsöt)Mindig van friss tojásunk..

Igaz, hogy a pékárút, és sokszor húst is kell vásárolnunk, de rengeteg pénzt megspórolunk a kertészkedéssel.


Az ötleted tényleg kicsit idilli, de lenne egy pénzkereső is a családban, akkor már kivitelezhető lenne! :) Én azt mondom, hogy ne add fel az elképzeléseidet!


Üdv! :)

2012. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*800
2012. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!