Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Létezik az, hogy a házitej,...

Létezik az, hogy a házitej, azért "túrósodik" be forraláskor mert nincs elég hideg a hűtőmben?

Figyelt kérdés
Azt mondta a néni,hogy azért romlik meg a tejem,mert a hűtőm nem hűt rendesen!/1 hetes hűtő/Tegnap este beraktam a tejet,reggel mikor forraltam betúrósodott.ez a 2. alakalom.Ha a hűtő tényleg nem hűt eléggé,akkor másnak miért nincs baja??
2012. aug. 6. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Legközelebb forrald fel este, ne másnap reggel, ha már akkor is betúrósodik, azt jelenti, hogy nem friss a házitej, amit megvettél.


Másik próba: este hazaviszel egy zacsi bolti tejet, berakod a hűtődbe, ha másnap reggel gond nélkül fel tudod forralni, a hűtődnek semmi baja.


Tehát akkor is az a végkövetkeztetés, hogy a vásárolt házi tej nem friss.

2012. aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már hónapok óta innen veszem a tejet,soha nem volt gond,de most 2x egymás után!máskor is tettem be a tejet éjjelre és csak reggel forraltam fel.Semmi baja nem volt!
2012. aug. 6. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze!

Csak ha a gazda az esti fejésű tejet nem tudja a mennyiség miatt hűtőben tárolni, hanem akármilyen hideg kamrában, ilyen melegben a tejnek az nem elég. Képes fél óra, óra alatt "beindulni".

Azért írtam, hogy ahogy hazaviszed rögtön tedd fel forralni, ezt meg is mondhatod neki, és rögtön visszavinni neki, ha már akkor is betúrósodik. Nem hiszem, hogy egy vadiúj hűtő nem hűtene kellőképpen. Inkább hiszem, hogy ebben a nagy melegben a gazda nem áll a helyzet magaslatán.

2012. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ő váltig állítja,hogy hűti,de neki nem szokott megmaradni tej se,egyik nap azt mondta,másik nap meg,hogy 1-2 liter marad meg!De most kipróbáltam,azt mondta,hogy tegyek be 2 dl forralás nélkül,a többit forralva tegyem hűtőbe.Biztos a forralatlan megromlik,ha rossz a hűtőm!DE SEMMI baj nem lett,reggel normálisan felfort!
2012. aug. 7. 09:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégiscsak ő volt a hunyó!

Persze, ebben a nagy melegben bármi megtörténhet. A legjobb, ha rögtön felforralod, amikor hazaviszed, és akkor biztos lehetsz abban, hogy ér bosszúság.


:D

Nagyon csodálkoztam volna, ha egy vadiúj hűtő nem hűtene. Egyébként azért az ördög nem alszik, teszteld azt is, ha esetleg valami gond van vele, derüljön ki a garanciás időszak alatt.

2012. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi!

... biztos lehetsz abban, hogy NEM ér bosszúság! :))))

2012. aug. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!