Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valakinek jól bevált lecsó...

Valakinek jól bevált lecsó eltevése nincsen télire?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Van aki elkészíti a lecsó-alapot: hagymát, z-paprikát összedinsztel, belefőzi a paradicsomot, sóval, fűszerekkel. Amikor ez összefőtt, csavaros tetejű üvegbe rakja és a tetejét olvadt zsírral leönti. Állítólag tökéletesen megmaradnak, használat előtt a tetején levő zsír-réteget le tudod szedni.


Én karikára szelt zöldpaprikát, cikkekre vágott paradicsomot raktam külön-külön zacsiba, be a fagyasztóba, télen amire kell, majd kiszedek belőlük valamennyit. Ha akarok, akár lecsót is főzhetek belőlük akkor, frissen.

2012. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én teljesen ugy csinálom, mint a nyárit, csak egy kicsit hamarabb abbajagyom a főzését. A tetejére zsiradékot teszek, ami lezárja a levegőtől.
2012. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én mindenképpen üvegbe szeretném eltenni,mert pici a fagyasztóm.Néztem pár receptet neten,szerintem ez jó lehet-arra nátrium benzoátot tesznek,1 késhegynyit a tetejére és utána olajat rá.És ruhákkal kell betakarni míg ki nem hül,ugye ekkor már lezárva.
2012. aug. 17. 11:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van! Vastag ruhák közé rakd be, reggelre kihűl, és mehetnek a polcra.


Vigyázz a csavaros tetejű üveggel, csak kb. közép-erősséggel húzd rá, majd "rászívja magát", ahogy hűl.

Most bírkóztam egy előző évben eltett lekvárommal, mert már akkor tisztességgel ráhúztam a tetőt. Már ott tartottam, hogy feladom. :))))

2012. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:
Hallgass a fent leírtakra!
2012. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akkor ma meg is csinálom....:)
2012. aug. 17. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!