Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Régi filmekben pl reggelire...

Régi filmekben pl reggelire tojást törtek a tejbe, nem volt kellemetlen meginni?

Figyelt kérdés
furcsának találom,de gondolom azért csinálták,mert sok benne a fehérje,valaki próbálta már így inni?
2012. szept. 1. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megsütöd a tojást úgy is ugyanannyi lesz benne a fehérje.

Szeirntem nem lehet túl kellemes a nyers tojást megenni,persze biztos van aki szereti. Az viszont már lényegesebb,hogy a hőkezeléssel,sütéssel,főzéssel elpusztulnak a kórokozók amik ételfertőzést vagy mérgezést okozhatnának.. biztonságosabb ha megsütöd/főzöd,mellé meg megiszod a tejet :D

2012. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát én ki nem próbálnám nyersen:P
2012. szept. 1. 17:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Könnyebben hasznosul nyersen a fehérje.

Ezt nem csak régen itták így, a természetes anyagokat kedvelő amatőr testépítők most is sokan isznak ilyeneket.

Én se sok értelmét látom, a tojás árát nézve a fehérjekészítményekkel se járnak rosszabbul, és az még finom is. :)

Mondjuk a gyártási technológiát lehet kifogásolni, mindegy, a lényeg, hogy ez még most is viszonylag gyakori.

2012. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!