Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Rászoktam mostanába a zabpehel...

Rászoktam mostanába a zabpehelyre. Nagyon szeretem. Szerintetek az hizlal vagy nem annyira? Reggelire azt eszek .

Figyelt kérdés

2012. máj. 8. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Reggelire jó, és hasznos. tejjel, joghurttal, gyümölcsökkel.kalóriadús ugyan, de reggel fogyasztva

a szervezet jól hasznosítja, vagyis ledolgozod.

2012. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszike
2012. máj. 8. 12:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Idézet Somlósi Lajostól:


Péntek – Vénusz – Zab


A Zab a gabonák közt a művész. Intim természetét virágzásának, kalászérlelésének különös módja is mutatja: szélről befelé halad.


A Vénusz a szeretet megtestesítője, annak az erőnek, amely az egyik testet a másikhoz vonzza, hogy a természet átalakulhasson. Az érzelmi szférán át erősíti a személyiség valós sugárzását, a külvilággal való szerető kapcsolatok teremtésének lehetőségét.


Uralma alatt áll a sejtszaporodás, a nemiség, a testrészek közül a keblek, a has, a nemi szervek és a vesék. Az arc színére is nagy hatással van. Gyulladáscsökkentő, nyugtató, tisztító, frissítő.


Rengeteg életerőt, energiát rejt, organikus zsírtartalma magas (7,1g/100g), gyorsan felszívódik. Kincsem egyik titka a csíráztatott zab volt, amely nem csak lovakból hozza ki a maximális teljesítményt, de férfiakból, sportolókból is, és a baromfiudvarban felhasználva a téli tojástermést is biztosíthatja. Segíti a hidegtűrést.

A rossz hír, hogy magas zsírtartama miatt gyorsan oxidálódik is, így a boltban vett zabpehely már rég halott… Pelyhesítéstől számított két napon belül elkezd veszíteni értékéből, a hatodik-nyolcadik napra már teljesen elveszíti azt. A többi gabonapehely is gyorsan oxidálódik – ezért kell otthonra a pelyhesítő –, de a zab a leggyorsabban. (Zab után a malomköveket rizzsel kell átpörgetni, hogy a zsír ne maradjon köztük.)

Zsírja koleszterin-folyamatokban is hasznos, védi a szívet, a keringést, gátolja az érelmeszesedést.


A bőr legjobb segítsége, összeköti a kül- és belvilágot. Ételként, maszkként, pakolásként, súrolóként is hasznos. Pl. ekcémára zabpakolás.


Pajzsmirigy betegségek esetén is a legjobb.

A tönköly mellett a zab fehérjéi épülnek be a leggyorsabban, fehérjehiány esetén javasolt.


Magas kalcium tartalma segíti a csont- és fogképződést, vastartalma a vérképzéshez segítség, magnéziuma az agyat és a szívet erősíti.


Megbízható támasza az akaraterőnek.

Meglágyítja a megkeményedett testrészeket – pl. beállt váll – és érzelmeket. Oldja a depressziót, szomorúságot.

Serkenti a szellemi teljesítményt, növeli az ellenállóképességet.

Cukorbetegség esetén gyakran segít, úgy az esetek 70%-ában, de ha az alapvető problémát, az anya-gyermek kapcsolatot még nem rendezték a felek, addig nem sokat tehet.


Fekvőbetegeknek nagy energiatartalma és a benne lévő sok tűz miatt nem ajánlott. Bőkezű, nemes étek az egészséges embernek, boldogság a léleknek, világosság az értelemnek.

2012. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hűű nem is tudtam,hogy ennyi mindenre jó.

Köszönöm a válaszodat! :)

2012. máj. 9. 09:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, feltűnt-e az alábbi két mondat: "A rossz hír, hogy magas zsírtartama miatt gyorsan oxidálódik is, így a boltban vett zabpehely már rég halott… Pelyhesítéstől számított két napon belül elkezd veszíteni értékéből, a hatodik-nyolcadik napra már teljesen elveszíti azt."

Tehát ha nem otthon pelyhesíted, akkor nem sokat ér...

2012. máj. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Boltban szoktam megvenni, hát most nem tudok,mit csinálni..
2012. máj. 11. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!