Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gondolkoztatok már azon, hogy...

Gondolkoztatok már azon, hogy idén mi lesz a karácsonyi menü? Ha igen, mi lesz?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy korai még,de én úgy szoktam csinálni,hogy október környékén összeírom a menüt,kiszámolom a hozzávalókat (liszt,cukor,hús stb) és apránként veszem meg. Most valahogy még nincs semmi ötletem.

Köszönöm a válaszokat


2012. szept. 15. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Eddig évek óta a gyomrom a marhapörköltet követelte, most van olyan érzésem, hogy valami más kellene. Talán most lesz halászlé + rántott hal.

Eddig volt még a disznótoros: hurka+kolbász+pecsenye párolt káposztával, lehet hogy helyette lesz a szárma, vagy legalábbis húsos káposzta

Egyik nap (talán újévkor) nem újévi malacsült, hanem sertéscsülök pékné módra (malac-malac nem mindegy?)


Te az elmúlt években miket főztél?

2012. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem gondolkozom, mert nálunk mindig ugyanaz :) Nyers fokhagyma ostyával, kenyérrel, savanyúkáposzta-leves, rántott hal tartárral, püspökkenyér, mézeskalács, gyümölcs... Most belém hoztad ezt a hangulatot :D
2012. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

én mindig felfújtam a dolgokat. tavaly nem. nálam húsleves volt, és töltött káposzta. csak egy gyümölcs tortát sütöttem, vettem a boltban néhány fajta süteményt.

már elkezdtem gondolkozni, hogy mi lesz idén. húsleves biztosan lesz. lehet hogy lesz rántott hús, töltött hús, vagy esetleg hasalja betöltve. franci salátával, krumpli salátával. nem tudom. ezeket mi nem esszük olyan gyakran, szóval egész "ünnepi" lenne.

2012. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Azon még nem, de a karácsonyi dekorációs ötletekkel keltem...

Szegény barátomat agyilag kiidegeltem vele és azt mondta inkább elmegy palacsintát sütni az anyukájához :D

Palacsinta biztos lesz :D Meg mézessüti, húsleves,rántott hal

2012. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

Első: a tavalyi menü ez volt:

- Sajtkrém leves, rántott csirkemell,rántott sajt, köretnek párolt rizs,krumplipüré,töltött káposzta. Édességnek beigli (ezt minden évben sütök),linzer.

Sajnos nincs autónk,kis faluban élek,a 10 km-re lévő városban tudunk csak vásárolni,amit elég macera lenne egyszerre elhozni buszon :) Ezért szoktam úgy csinálni,hogy jó előre megvan a lista,és fokozatosan veszem meg. Mondjuk az szerencse,hogy a városban dolgozok,így munka után tudok ezt-azt venni.

2012. szept. 15. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig franciasaláta és rántott hal van, és előtte húsleves. Desszertnek linzer vagy mézeskalács. :D
2012. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk mindig ezek vannak

húsleves sok sok zöldséggel és hússal és halászlé házilag sütött fokhagymás cipóval-ki mit kér alapon

krumplipüré, hagymás tört krumpli, petrezselymes rizs

hagymás pangasius filé citrommal meglocsolva, rántott csirkemell, ponty első szelet, gomba, karfiol

lecsós lesütött karajszeletek

hurka, kolbász, lesütött hagymás máj

kukorica-borsó-répa, csalamádé, céklasaláta, gyöngyhagyma


szoktam csinálni töltött káposztás is


sütik

püspökkenyér narancsos-csokis kuglóf, gyümölcsös-csokis karácsonyi kalács, mézes-krémes, diós, mákos, mákos-meggyes, gesztenyés bejgli, lekváros linzer, diós, lekváros, mákos, gesztenyés hókifli, kókuszgolyó, diósrudak, habcsók

pogácsa, sajtos, sós rudacskák

2012. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Amíg dolgoztam, karácsonykor, szilveszterkor sütöttem, főztem annyit, hogy jó másfél hónapra előre legyek készétellel a fagyasztóba, a munkahelyi tulórák miatt.

Most, hogy nyugdíjas lettem, gondolkodok azon, hogy felesleges annyit bespájzolni, hiszen mostmár ráérek később is főzni. Valószínű lényegesen kevesebbet és főleg kevesebb félét fogok készíteni.

2012. szept. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az amit nagynéném főz :D De valami brutális mennyiség -.-
2012. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy fözök bármit is...anyukáméknál leszünk már előtte egy héttel, onnan járunk majd dolgozni stb:) ott lesz töltöttkáposzta, rántotthusi krumplipürével, őőőhm tiramisu, gyümölcssali, húsleves, kocsonya, különféle sütik (kb három fajta, több nem kell, évente csökkentettük a fajtákat, mert nagyon sok megmaradt), halacska....halászlé talán...de ebben nem vagyok biztos.....kb ennyi:)

24L

2012. szept. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!