Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Penészes. Jó még? (többi lent)

Penészes. Jó még? (többi lent)

Figyelt kérdés

Pénteken vettem a tescoba egy félkész piskóta lapot. Mára bepenészedett a teteje.

Ha levágom a széleit, akkor a közepét még meg lehet enni, vagy dobjam ki az egészet? Ilyenkor csak kívül penészedik be?



2012. szept. 16. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is előfordult már ilyen,de csak pár apró folt volt rajta. Azokat kivágtam, és megettük nem lett senkinek semmi baja.
2012. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A penész,ha megtelepszik,átjárja az egész ételt.Próbáld ki,ha levágod,és megkóstolod,érzed-e rajta,hogy romlott lenne.
2012. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fújj..ne haragudj de ha fizetnének se enném meg.
2012. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Levágtam. Kinézetre, és "szagra" nincs vele gond. Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2012. szept. 16. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan felhasználhatod.

Érdekességképpen jegyzem meg, hogy a penészes kaja nem ártalmas, sőt. A római birodalom idejében járvány esetén csak penészes kenyeret adtak (ingyen), mert penicillin termelő gombákat tartalmaz. Fleming előtt kétezer évvel már tudtak valamit.

2012. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!