Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen rettenetesen drága az élelmiszer?

Figyelt kérdés

Jártam már több országban is, de egyikbe sem volt olyan drága az élelmiszer mint Mo.-n. Munka miatt sokat utazunk Ausztriába, és elképedek, hogy hiába vannak felfelé kerekítve az euró miatt az árak, hiába keresnek jóval többet az osztrákok, mégis az élelmiszerek nagy része olcsóbb mint Magyarországon, a magyar fizetésekhez képest is.


A szállítás szerintem azért rossz érv, mert láttam már osztrák boltban magyar szalámit, és magyar boltban magyar szalámit. Magyar boltban kb a duplája volt, mint Ausztriában.


Miért van ez? Még Romániában is olcsóbb valamivel az élelmiszer. Itt meg csak növekszik mindennek az ára.

Miért?


Lassan már a benzin mellett még az is jobban meg fogja érni, ha valaki külföldre megy élelmiszert venni.


Miért van ez?


2012. szept. 24. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen, sajnos ez így van, bár hozzánk, Sopronba azért jönnek az osztrákok vásárolni, mert itt minden olcsóbb.. kb 100 ft-al. azért van ami ott is drága, pl 5-6 euró egy kiló kenyér.. de van amit jobb áron kapunk meg, ezért mi is néha kint vásárolunk, bár ez ritka. Ott a minőség is sokkal jobb szerintem, ha ott veszünk péksütit, az 5 nap múlva is ugyan olyan, nem úgy mint itt, hogy du.-ra már kiszárad.. A mi fizetésünkhöz képest rettenetesen drága a kaja, az biztos. köszönd orbánbácsinak, és annak az okos embernek, aki szerint 47 ezerből meg lehet élni..
2012. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
5-6 euró egy kiló kenyér? Erősen kétlem, hogy osztrákéknál egy kg. kenyér alaphangon 1500 lenne, az inkább valami spéci kenyér lesz...
2012. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Otthon legalább finom a kenyér és a németeknél is drága a kenyér, de nagyon rossz, legalábbis,ahol én élek.

Viszont az árak otthon szörnyü magasak ezen én is meglepõdtem és alig találni magyar termékt, a sajtok is mind kintrõl vannak.

2012. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
pedig annyi. (első voltam) kint dolgozom másodállásban, bizony annyiba kerül és tényleg szörnyű a legtöbb. de a péksütik tényleg nagyon jók szerintem.
2012. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A 27% ÁFA az csak részleges OK. A másik a pofátlan haszonkulcs. Nálunk van egy kenyérgyár (kisebb üzem, jó kenyérrel). Ott a kenyér 3 éve 300 Ft volt a gyári boltban. Ez maszek kenyérboltban 400 volt. A Tesco-ban 470 Ft volt ugyanez! Na és gondolom ők nem 300-ért, hanem valamivel olcsóbban kapták.
2012. szept. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az egész világon tényleg Magyarországon a legmagasabb az áfa?

Haszonkulcs máshol is van vagy nem?

2012. szept. 24. 21:06
 7/15 A kérdező kommentje:

Bécsben az egyik nagy boltban láttam magyar szalámit. Forintba átszámolva volt kb 700-800 FT (nagy rúd volt). Ugyanilyen szalámit láttam már nem tudom melyik magyar boltba 2000 FT-ért !!

Szóval ez azért eléggé pofátlanság...Volt olyan termék ami Ausztriában 400 FT volt, Magyarországon 1200....

2012. szept. 24. 21:09
 8/15 A kérdező kommentje:

"5-6 euró egy kg kenyér"


Ezt én sem értem, mert én általában 2-3 euróba szoktam látni. De láttam már 1 euróért is, bár az kisebb volt.

2012. szept. 24. 21:18
 9/15 A kérdező kommentje:

Egy konkrét eset :


Venni akartam valami ajándék csokit, mert ünnepeltünk. Láttam egyet ami volt 1 euró 20 cent. (ilyen dobozos) Nemrég voltam itthon vásárolni, erre meglátom, hogy itthon is árulnak ilyet, de az árát egyszerűen nem akartam elhinni. Ez a csoki Ausztriában kb 350 Forintba került (és jó is volt), addig ugyanez Magyarországon 1900 Ft-ba volt a Tescoba !!


Még ilyet....

2012. szept. 24. 21:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Az EU országai közül bizony miénk a legmagasabb áfa, a világ többi országához képest nem tudom, hogy állunk, de ez egy nonszensz. És még csak egy adó a sok közül. Szerintem a többi tagállam polgárai el se hinnék, ha mesélnénk nekik, hogy milyen kevés pénzből kell megélnünk itt. :/ Az árakat végső soron a kormánynak köszönhetjük. De nem köszönjük inkább... Mindent és mindenkit sokszorosan adóztatnak meg, útközben itt-ott lenyúlják a hasznot. A határok mentén élőknek már régóta megéri átjárni a "szomszédokhoz" vásárolni, és félek, hogy ez csak egyre rosszabb lesz.
2012. szept. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!