Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit csinálnak az áruházak a...

Mit csinálnak az áruházak a nap végén megmaradt pékáruval?

Figyelt kérdés
Tegnap este 9 körül az Interspárban voltam és egy dolgozó épp szedegette be a megmaradt kiflit, dijós patkót stb-t egy tologatható "kocsira". Látta, hogy kicsit tétova vagyok, azt mondta választhatok, de a többi már megy selejtbe. Le is vettem egyet. Eszembe jutott, hogy akkor ez most mit jelent? Kidobják? Mert amit én elvettem, annak semmi de semmi baja nem volt, sőt alapból 50% akció volt rá, merthogy este 8 után vettem.. Esetleg odaadják a hajléktalanszállónak vagy a vöröstkeresztnek, akik kiosztják?
2012. szept. 27. 17:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Van esély arra, hogy én is kapjak belőle valahogy (ingyen)? :D Mert én nagyon örülnék neki. Nem éhezünk, de eleresztve sem vagyunk anyagilag és sokszor van olyan, hogy nincs kaja.
2012. szept. 27. 17:56
 2/15 A kérdező kommentje:

Nézzétek mit találtam az előbb:


A 852/ 2004-es EK rendelet, illetve a 2008. évi XLVI. Törvény szerint a lejárt élelmiszerek forgalomba nem hozhatók – selejt vagy állati eleségként viszont felhasználhatók – ez utóbbi csak a jogszabályban meghatározott feltételekkel (lejárat: minőség megőrzési idő vagy fogyaszthatósági idő utáni időpont,amit a gyártó tűntet fel a terméken és/vagy annak gyártmánylapján).

Mindezek következtében a nap végén megmaradt pékárukat nem adhatjuk oda a rászorulóknak vagy az őket segítő szervezeteknek. Az áruházak ezen termékeket leselejtezik, melynek során a péksütemények vagy az áruházi tömörítőkbe kerülnek, vagy azokat különböző állatmenhelyek, állatkertek, vadasparkok elszállítják az állatok feletetése céljából.

-----------------------------

De pl. a túrósbatyura nem írják rá a szavidőt, mint a kenyérre. Akkor ez nem tudom minek számít.

2012. szept. 27. 18:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb helyen kidobják,

de van olyan is,hogy az esti zárára odamegy a caritas embere és elviszi a megmaradtakat,

2012. szept. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Égetőbe is szokták vinni nagyobb tételben, de ami nem olyan cifra édes vagy sós süti, azt valóban állatoknak adják,

Disznóknak kenyeret korpával beáztatva


Embereknek azért nem adhatnak mert ha valaki megbetegszik, abból komoly következmény lehet, és a multi hírneve is rámegy


Lidl-ben Aldi-ban megse várják míg valami romlik, ott inkább folyamatosan sütnek mintsem, egyszer süssenek de akkor sokat

Ez a helyes eljárás, ezáltal nem romlik rájuk a kaja

20/F

2012. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Persze azt én is értem miért van ez a korlátozás, és hogy bajok lehetnek belőle, ha a romlott kajától valaki megbetegszik.

De nagyon sajnálom azt a sok kaját, ami a kukába megy.. Nem igaz hogy nem lehetne valamit tenni! Amiket kidobnak, azoknak semmi bajuk. Amit én vettem az még mikrózással olyan volt, mintha frissen sült volna, finom is volt... nincs nagy különbség a "jó" és a "selejt" közt.

2012. szept. 27. 18:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
meg szerintem a dolgozok is visznek belole haza. legalabbis nekem egy baratnom dolgozott a McCafe-ben es hordtak haza a megmaradt sutiket, illetve sokszor en is kaptam :)
2012. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a legtöbb helyen tényleg kidobják. Szerintem nagy baromság az, hogy embernek nem adhatják, mert jaj, mi lesz, ha megbetegszik tőle... ha az illető maga vállalja a felelősséget, hogy esetleg beteg lesz, akkor miért nem lehet neki odaadni?! :/ Annyian éheznek, annyian örülnének egy-két szottyadt kiflinek... Azt is sokszor olvastam már, hogy a hajléktalanoknak nem merik odaadni, mert félnek, hogy odaszoknak kukázni. :/
2012. szept. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Vagy leértékelve másnap kiteszik, vagy kihajítják.Miért nem rakják ki inkább az udvarba, hogy vigye akinek kell?Inkább kidobják, csak nehogy ingyen vigye el valaki!
2012. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Minimális a veszteség, az áruházakban a "frissensült" pékáru tulajdonképpen félkészre sütött gyorsfagyasztott termék. Tulajdonképpen helyben csak melegítik. Olyan ütemben sütik, ahogy fogy.
2012. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Akik az ilyen eszement rendeleteket hozzák jóllakottan a kényelmes irodákban, azok hírből sem ismerik a nélkülözést, felőlük a szeméttelepre is kerülhet.Csak nehogy "meggazdagodjon" tőle valaki, ha elvisz néhány leselejtezett péksütit.Pffff....
2012. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!