Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A paradicsom inkább zöldségnek...

A paradicsom inkább zöldségnek vagy gyümölcsnek tartják?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Gyümölcs, de 100-ból 99 ember biztos zöldségnek tartja.
2012. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy olyan kérdés, amiben lehetetlen 100 százalékban hasznos választ adni, mert izomból lepontoznak.


A kérdésre visszatérve: a paradicsom rendszertanilag gyümölcs, de zöldségként esszük.

2012. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Vállalom a lepontozást. :D

Bár dinnye félének hívják, így gyümölcs, de tanították a szakács oskolában, hogy zöldség és a burgonya félék családjába tartozik.


[link]

2012. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Rendszertani besorolás

Növény

Törzs: Zárvatermők

Osztály: Kétszikűek

Rend: Burgonyavirágúak

Család: Burgonyafélék


A zöldségfélékhez tartoznak olyan növények is, amelyeknek botanikai értelemben vett gyümölcsét fogyasztjuk, ilyen az uborka, a tök, az avokádó, a paprika és a paradicsom.


Mivel a „zöldség” nem botanikai kifejezés, nincs ellentmondás abban, hogy egy növényi rész botanikailag gyümölcs, de egyébként zöldségnek tekintjük. Régi könyvekben is találkozhatunk olyan nézetekkel, amelyben a dinnyét zöldségként, a paradicsomot gyümölcsként említik meg.


Általában a zöldségek inkább sósak vagy erősek, mintsem édes ízűek (néhány kivétellel, mint a rebarbara, sütőtök) vagy az óceániai kultúrákban elterjedt édes burgonya, a „kumara”.


Kevesen tudják, hogy nem zöldség, hanem gyümölcs.


Mindenfélét lehet olvasni a neten ezzel kapcsolatban.


Azonban én nem gyümölcsként tekintek a paradicsomra, hanem zöldségként. :) A gyümölcsökből készíthető lekvár, bor, pálinka, a paradicsomból max. ketchup lehet. Szóval nálam semmiféleképpen nem gyümölcs. :))

2012. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én tudatában vagyok, hogy elvileg gyümölcs, de mivel úgy funkcionál mint egy zöldség (sós ételek mellé esszük, savanyúságba rakjuk), ezért én zöldségnek tartom. Még akkor is, ha tudom hogy nem az.
2012. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Botanikailag gyümölcs, de tényleg zöldségnek tartja az emberek többsége, én sem tudok gyümölcsként gondolni rá :)
2012. okt. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2012. nov. 3. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!