Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet kapni kereskedelmi...

Lehet kapni kereskedelmi forgalomban ásványi (só) anyag mentes vizet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezt hivják desztillált viznek.
2012. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A forrásvizek nem ásványi só mentesek?
2012. okt. 19. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
a forrásvíz kevesebb ideig van a föld alatt, így kisebb az ásványi anyag tartalma, de nem 0. desztillálj vizet. egyébként mire kellene? fogyasztani nem lenne okos dolog..
2012. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A csapvíz iszonyúan habzik, viszket tőle és vörösre szárítja a bőrt valamint marja a nyelőcsövet. Nem lehet meginni mert egyszerűen rosszullétet okoz. Ez természetesen nem alkalmas emberi fogyasztásra, de még állatnak sem szabadna adni szerintem.(Ez mostantól van csak így egyébként.) Ásványvizet pedig nem ihatok mert gond van a vesémmel és egyáltalán nem vihetek be a szervezetembe sót, kivéve a szerves sókat amelyeket a zöldségek, gyümölcsök, hús stb természetesen tartalmaznak.

A desztillált vízről én is azt hallottam, hogy nem ajánlott meginni, de nem tudom, hogy miért. Mások meg azt mondják, hogy desztillált vizet kellene innia mindenkinek. Nem tudom, hogy mi lehet az igazság.

2012. okt. 20. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:

" Ásványvizet pedig nem ihatok mert gond van a vesémmel és egyáltalán nem vihetek be a szervezetembe sót, kivéve a szerves sókat amelyeket a zöldségek, gyümölcsök, hús stb természetesen tartalmaznak. "


EZ igy garantáltan nem igaz, mert a legtöbb ásványi só ugyanúgy megvan a zöldségekben, gyümölcsökben, stb is, mint az ásványvizekben.

Veseproblémák esetén általában a konyhasó és esetleg a mész okozhat gondot, de az sem mindenkinél.


Én Nyugaton élek, és itt vesebetegeknek kimondottan javasolják a szénsavmentes, nátrium és calcium-csökkentett ásványvizeket fogyasztani.

2012. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megvannak a zöldségekben is az ásványi sók, de a bevitelt nem szabad emelni a "sós" ásványvizekkel.
2012. okt. 20. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:
épp azért nem isznak deszt vizet, mert sok ásványi anyagtól fosztanák meg a szervezetet. ha csak a só a gond, akkor nátriumszegény vizet igyál. de ha tényleg baj van a veséddel, nem hiszem, hogy az orvos nem mondta el h mit egyél, igyál..
2012. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én babát várok és a vérnyomásom normális szinten tartása érdekében sómentes diétán vagyok.

Viszont: sok vizet kell innom naponta.


Sokat keresgéltem mire rátaláltam a megfelelőre.

Kizárólag szénsavmentes Jana vizet fogyasztok, mert ebben a legkevesebb a Na tartalom, mindössze 1,8.

Hasonlítsd csak bátran össze bármelyik másik szénsavmentes vízzel.

Rá is van írva a hátuljára apró betűkkel, hogy " Alkalmas nátrium-szegény diétához."

2012. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az ásványvizekben nemcsak a nátrium a só, hanem pl a hidrogénkarbonát is. Ez még a legalacsonyabb ásványianyagtartalmú nátriumszegény ásványvízben is 356 mg/l, ami tetemes mennyiség, főleg, ha valakinek tilos sót bevinni a szervezetébe. Persze 1-1 pohárral talán meg lehet inni belőle, mégha káros is, de naponta literszámra nem szabad meginnia annak, akinek gond van a veséjével.
2012. okt. 21. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!