Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol lehet friss erdei gombát...

Hol lehet friss erdei gombát kapni Pesten? XIX. Kerület, IX. Kerület, vagy 3-as metró vonalán valahol?

Figyelt kérdés

És ha már tudod hol lehet kapni, akkor tudsz hozzá receptet is? :) Valami tejszínes, fehérboros, húsos és persze gombás recept kellene. Milyen fűszerek illenek hozzá és milyen fajta gombát érdemes venni?

Eddig csak csiperkét használtam, de a tegnapi erdei kiránduláson kedvet kaptam az erdei gombákhoz.



#gomba #csiperke #erdei gomba #gombalelő hely
2012. okt. 23. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb piacokon általában szokott lenni (én a csepelit ismerem). Boltokat illetően legutóbb a metróban láttam pl. vargányát, rókagombát, csak nem tudom, az mennyire erdőből származó...
2012. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Holnap megpróbálom a Lehel piacot. Múlthéten voltunk a Metróban, de akkor még eszembe sem jutott a gombavásárlás. Jó ötlet, köszi.

A csepeli piacra hogy jutok el? Mondjuk az Ecseritől vagy az Europarktól indulva kb?

Köszi.

2012. okt. 24. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Buszokat nem ismerem errefelé, de ha HÉV-vel jössz a Borárosról akkor a Karácsony Sándor utcánál leszállva könnyen odatalálsz (kb. 3 perc). Érdemes a piacon megkérdezni a gombavizsgálót, hogy mikor szokták hozni a vadon szedett gombát, különben csak a csiperkéseket találod ott.
2012. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez nagyon jó ötlet, mert ma befürödtem rendesen a Lehel Csarnokkal. Nagynehezen megtaláltam a gombaárust (asztalon áruló). Volt nála fenyővargánya,ízletes rizike, őzlábgomba meg még 1-2 fajta.

Kértem vargányát - mind kukacos volt, dobtam ki az egészet. Még jó, hogy csak 10 dekát kértem, mert vendégeknek szántam volna, de ez egy kóstolás lett volna részemről, hogy finom-e. Itthon felvágásnál derült ki, hogy a kalapja csupa kukac volt. A spóratartója olyan szivacsosnak néz ki és abban is hemzsegtek.


Az ízletes rizike nem volt kukacos, meg azon látszott volna, mert olyan a felépítése. Abból 10dkg 3 darab volt, de felvágáskor látszott, hogy egy frissebb és egy kevésbé friss között mi a különbség. Most csináltam meg sonkás-tejszínes tésztára öntős kajába. Szerintem senkinek nem tűnne fel az íze, csak ha belekotor, akkor gyanús, hogy máshogy néz ki, nem a megszokott csiperke.


Szóval ide nem megyek többet az tuti. 4-5 ezer Ft 1kg ezekből a gombákból, kár volt még a kóstolóra is áldozni.


Az lesz, amit javasoltál, hogy felhívom a csepelit, hogy mikor mennek. Gondolom akkor csak lehet arra számítani, hogy friss lesz a gomba.

2012. okt. 25. 18:18
 5/5 anonim válasza:

Ha valaki szeretne értesítést kapni arról, hogy mikor szállítunk friss erdei gombát Budapestre, csak egy e-mailt kell küldenie a következő címre: gomba@gmail.hu

Előre nem lehet tudni pontosan az időt, mert az erdei gombák termésidejét nem lehet kiszámítani, de amikor van, az érdeklődőket szívesen tájékoztatom, így nagyobb eséllyel juthatnak hozzá, mert valóban ritkaság a frissen szedett erdei gomba, főleg a téli időszakban. Üdv minden gombakedvelőnek!

2013. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!