Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tejérzékenyek, mivel helyettes...

Tejérzékenyek, mivel helyettesítitek a tejtermékeket, ha valami krémes, édes italra, ételre vágytok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szojatej, laktozmentes tej, rizstej

Van "hamis" tejszinhab is, nem jut most hirtelen az eszembe a neve, de a fagyasztott kajak kozott keresd a boltban.

Palacsintat es meg egy csomo kajat lehet tej nelkul csinalni.nagyon jo recepteket talalsz a laktozmentes weboldalakon, pl. tejallergia.lap.hu, sutireceptek.hu/laktozmentes/ es meg ezer masik oldalon. De talan itt is lesz valaki, aki konkret receptet ir majd ide :)

2012. okt. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van valami Hula vagy Hulala vagy ilyesmi tejszín/tejszínhabspray, az növényi, nincs benne tej, ha jól tudom. A többi tejszínnél találod.

Annyira nem ismerem, csak hallottam róla.


Amúgy nem mindegy, mire vagy érzékeny: ha tejcukorra (laktóz), akkor rengeteg laktózmentes cucc van, igaz, kicsit drágábban, mint a normál. Ha tejfehérje-érzékeny vagy, akkor semmilyen tejtermék nem igazán jöhet szóba.

2012. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tejfehérje allergia vagy laktóz intolerancia?


Nem mindegy, de nagyon nem.


A lányaim tejfehérje allergiásak. Már egész belejöttem.


Rizstej, zabtej, kókusz tej (por formában állítólag).


Tejföl helyett:

sós ételhez általában majonéz (pl. múltkor csináltam zöldséges ragulevest, majonézt kevertem kis keményítővel, és úgy habartam, zseniális lett)

édes ételekhez főzős vanília puding. Pl. gyümölcslevest azzal sűrítek.


Tészták:

kelt tésztákhoz általában fele rizstej fele vizet használok (a cukor miatt felfut így is az élesztő), vagy pl. palacsintánál simán vízzel helyettesítem, a tojás kicsit nagyobb arányban van benne, nagyon finom.


Simán inni rizstejet szoktak, abba meg a kakaó is.

A tejszínt mi úgy ahogy van, kihagyjuk. Aki nem allergiás, az fúj magának.


Sütik és torták garmadát lehet tejmentesen készíteni.


Vaj és margarin helyett növényi alapú margarint kell használni (Pl. Liga, Vénusz, Waja a LIDLben, Sparnak is van saját márkás), az étcsoki meg nem tartalmaz tejet.


Én már olyat is csináltam húsvétkor, hogy étcsokit gőz fölött olvasztottam, cukorral összekevertem, majd formába öntve kihűtöttem, így lett "nyuszi csokija" a lányomnak.


De nagy favorit a készen kapott termékek közül a mézes-szezámos szelet, vagy cukorkák (gumicukor)


Vagy összekeverhetsz egy tojás sárgáját kakaóval és cukorral, ez gyorsan megvan.


Van választék, csak ügyesen.


Én ezt is szeretem nagyon:

[link]

2012. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Zabtej, zabtejszín!
2012. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak olvasni jöttem ide, viszont érdekelne valami, de nem szeretném külön kérdezni: Mennyibe van nektek egy ilyen allergia? Szóval ezek a növényi tejek mennyivel dobják meg a kiadásokat?
2012. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, mondhatni szívás.

Egy liter rizstej 6-800 Ft között van átlagosan, attól függ, milyen fajta.

Már próbáltam saját kezűleg csinálni, de a lányom nem itta meg. A bolti sokkal finomabb, fermentálni meg nem tudok a konyhámban. :o/


Viszont mi elvileg ezért kapjuk az emelt családi pótlékot.(Mert hogy tartósan beteg) Ha nem is fedezi, de azért kiegészítésnek jó.

Összességében nem panaszkodom, meg kell találni a jó recepteket, ez a nagy munka... :o)


Lehetne ennél rosszabb betegségünk is, és remélem, még kinövi.

2012. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Józan Paraszt ***** válasza:
Ti nem tudtok olvasni?Az étcsokiba is van tej,a legvégén le van írva,hogy tejszármazékot tartalmaz...
2014. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!