Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 1000 forintból hetente milyen...

1000 forintból hetente milyen laktató kajákat lehet főzni?

Figyelt kérdés
2000 forintból kell tartósan megéljek 2 hónapig (8 hétig). 1000 ft ebédre, 1000 reggelire. Már két napja nem vacsorázok, hogy ezzel is spóroljak, de egyszerűen már fáj a gyomrom? hozzá fogok szokni? meg lehet csinálni?
2012. okt. 28. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hány főre?VGan otthon valami alapanyag?
2012. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1 főre, olaj, cukor, liszt, fűszerek vannak
2012. okt. 28. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, 2000 forintból két hónapig?
2012. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hetente :D
2012. okt. 28. 18:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél krumplit, tésztát, lisztet. Lehet krumplistésztát, paprikáskrumlit. Bagy valamilyen főzeléket. Ne hagyd ki a vacsorát, csak ne költs 1000 forintot reggelire.
2012. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 500-ért veszek a hentesnél egy szál házi füstölt kolbászt, nagyjából 30 deka. Ez elég 4 reggelire nekem. Ebédre vegyél krumplit, tésztát, ezek elég olcsók. Én a héten pl csirkemájas borsópörköltet csináltam magamnak (hagyma párolás, bele őrölt pirospaprika, só, bors, zöldborsó, ezt felöntöd minimális vízzel, majd bele a csirkemájat, amiből 250 Ft fél kg), 2 napig elég volt simán, és olcsón ki is jött.

Vacsorára májkrém, müzli (Lidliben van 280-ért fél kilós).

2012. okt. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

paprikáskrumpli, csirkefarhátból csontleves, tejberizs, krumplistészta, rizs tojáspörkölttel, hagymás májrizotto, krumplileves, zöldségleves, rizseshús, fasírt krumplival, hajában sütött krumpli vajjal, káposztástészta, grízgombócleves, derelye, fánk, krumplifőzelék sült virslivel, tarhonyaleves virslivel, liszted van abból sütsz kenyeret

reggelire vajaskenyér, zsíroskenyér lilahagymával, lekvároskenyér, párizsiskenyér kígyóubival,zabkása tejjel,

2012. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy írják. Legolcsóbb a máj, reszteltnek, vagy lisztbe forgatva hirtelen kisütöd. Köretnek krumpli, tészta, de a rizs is kiadós, mivel főzés után duplájára dagad.

Rizsből lehet fasírtot is gyúrni, ha megfőzted, fűszerrel, fokhagymával 1 tojással, zsemlemorzsával összegyúrod, megsütöd, krumpli-főzelékhez tökéletes feltét.

Csirke far-hátból pörkölt nokedlivel, vagy pirított tarhonyával.

Nagyon kiadós rizses-húsnak is.

Ha a kenyér rád akar száradni, főzz rántott levest, és a száraz kenyeret kockázd bele. De megcsinálhatod bundáskenyérnek is vacsorára.


Krumplit vékonyra szeld el, a zománcos tepsit kend ki zsírral, liszttel, a krumplit rakd bele, alaposan sózd, borsozd. Sűrű palacsinta-tésztát kavarj (lehet azt vízzel is), azt öntsd a tepsibe, és süsd meg tűpróbáig. Ha meghűlt, mint a túróslepényt ki tudod szabni.

Szárazbableves után tökéletes nyomtaték.

2012. okt. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bab, borsó, lencse stb. nem csak olcsó, de tápláló és finom is.
2012. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!