Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Mcdonald's-ban, Burger...

A Mcdonald's-ban, Burger Kingben tényleg "érdekes" dolgokból csinálják az ételeket?

Figyelt kérdés

Imserősöm dolgozott a Burger Kingben, és nem eszi azta kaját, mert Ő "tudja" miből készűlt. És mondta nekem, hohgya tudnám mit tesznek bele, miből készűlt, nem enném meg az biztos. Másik ismerős meg ugyan ez csak a Mekiben dolgozott... Emberek! Akik dolgoznak/dolgoztak vagy tudják miből vannak az ételek/mit tesznek bele, tényleg "olyan" dolgokat tesznek bele amik "ehetetlenek"?

És most tekintsünk el attól, hogy egyáltalán nem egézséges a kajájuk, mert tudom,tudjuk! Most csak arra lennék kiváncsi, hogy igazuk van-e vagy csak "úgy" mondták nekem, hogy elmenjen az étvágyam.


2009. aug. 16. 11:22
1 2
 11/17 anonim válasza:
75%
12:32-es! Nem vagy te véletlenül Skizofén?
2010. jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Helló ! Késő válaszoló vagyok, de azért leirom a véleményem, ha már ilyen érdekes kérdésre bukkantam


Ugyanúgy ahogy sok dolgot sosem fogunk megtudni Amerikáról, ugyanúgy a mekis kaja eredete is tabu marad szerintem még nagyon sok évig. Azt viszont állitólag már többé kevésbé bizonyitották, hogy olyan dolgokat tartalmaz, amelyek hosszú távon rákot okozhatnak. Az érrendszeri problémákról már nem is beszélve, mert ugye tudod, hogy amikor eldugulnak azok a vékony erek akkor sosem tudod őket " kidugaszolni ", azok örökre megmaradnak és sosem tudhatod hol kap el a szivinfarktus


A múlt évben olvastam egy könyvet, amelyben az volt leirva, hogy egy Texas környékén levő farmon létezik egy ilyen hamburgerbe való húst gyártó gyár. Oda viszik a teheneket amiután darabokra vágják és ott dolgozzák fel a húsukat. A gyárban a padló állandóan piszkos a tehénürülékek és bensőségek miatt, ezért minden munkás védőruhát hord és csizmában jár, nem is vesznek fel olyan embert aki érzékenyebb ilyen szempontból, mivel ha lenéz a földre egyből összehányhatja magát.


S akkor egyszer az történt, hogy arról a szallagról amelyen a tehénfejek voltak, leesett az egyik az ürülékkel teli földre. Amikor a gyárban dolgozók ezt észrevették, felvették a tehénfejet, ráakasztották egy kampószerű dologra és kicsit lelocsolták vizzel. Aztán visszatették a szallagra és a tehén fejéből, ami még 2 perce ürülékes volt, húst készitettek és elküldték valamelyik New York- i gyorsétkezdébe. A hamburgereknek van egy minimális idő ameddig muszáj süssék, mert másképp minden kórokozó benne marad, de mivelhogy 4 húst egyszerre sütöttek, nem vették észre, hogy az egyik fele épp egy másikon helyezkedett igy nem sült át jól.


Ugyebár mi sem kapjuk mindig ugyanazt a hamburgert, van amikor jobban átvan sütve a hús, van amikor kevésbé. Mindenesetre az a lány aki evett abból a hamburgerből 2 hétre rá meghalt, a szive tönkrement, műtét közbe felnyitották a melle részét és a szive teljesen puha volt és szétfolyt. És ez azért, mert a gyárban nem dobták el az ürülékes tehénfejet, hanem továbbadták és a gyorsétkezdébe nem sütötték meg rendesen a húst. Ezt rád hagyom, hogy szerinted a sztori fikció volt vagy non- fickió :-)


A lényeg az, hogy ilyen szerencsétlen párosulások ( hús megfertőzése + rossz sütési folyamat ) nem fordulnak elő naponta, de előfordulhatnak ! Nekem bátyámék 2szer is rosszul lettek amiután a mekibe ettek és kiváncsi lennék, hogy valyon mi volt a története annak a húsnak amit megettek. Valószinűleg vagy a hús nem volt megsütve rendesen vagy már az eredetével gond volt. A lényeg az, hogy a kettő párosulása egy hamburgerben halálos lehet

2010. febr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
12:32-es. Mi a bajod a kukacokkal? egészségesek . xD
2010. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Amit húsnak hisztek,az az egész szója+tartósitószerek+izfokozók.Életében nem látott húst (gilisztátsem,és tehenet sem)a mekis hamburger..:) Igaza volt aki azt irta minden száritott,az üditők por formájában érkeznek az étterembe.
2010. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a gyorsétteremre vonatkozik, hanem az összesre: nem tudhatod, mit tesznek eléd. Lehet, hogy a legrosszabb minőségű alapanyagot használják, általában az a leggazdaságosabb, minél olcsóbban megvenni, normális áron eladni. Minél olcsóbb (szarabb) az alapanyag, annál nagyobb a haszon. Ráadásul a nem friss dolgokat is el kell adni, ha kidobnád, az veszteség lenne.

Nem tudod ellenőrizni, hogy a szakács mosott-e kezet WC után, hogy megmosta-e a salátát, hogy a leesett ételdarabot a szemétbe dobta vagy a fazékba (vsz. a fazékba).

Ezeket csak úgy úszod meg, ha otthon főzöl, és tudod, hogy miből.


A szétfolyt szívvel kapcsolatban szkeptikus vagyok. A hosszú távú hatásokat illetően meg az a véleményem, hogy ha otthon biohúsból sütsz biohamburgert és biolisztből csinálsz hozzá zsemlét 1 levél biosalátával, és csak ezen élsz, ugyanaz lesz a hatása, mint a mekis hamburgernek lenne. 1 darabnak nincs hatása, sok veszélyes.


Ja, és van egy ismerősöm, egy dél-alföldi húsgyárban dolgozik, amelyik csirkehúst árul. Ismerős egyáltalán nem eszik csirkét (tudja, hogy csinálják), csak disznót meg marhát (mert az nem tudja... ha tudná, azt sem enné).

2010. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy kerül az ürülék az istállóból a húsgyár padlójára, és a tehén fejéből hogy lesz "hús"?


Szerintem sehogy...

2010. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem gilisztából van a mekis hamburger, ez azért hülyeség :D

Ízfokozó+aroma+szója+ a legocsmányabb vágóhídi nyesedék ami valaha láttál. Egyáltalán nem minőségi az a "hús" ami benne van.

2010. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!