Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A papír teafilter anyagát...

A papír teafilter anyagát tekintve milyen típusú papír? Hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
Azért érdekel mert szálas teákat szoktam venni mert ugye annál lehet csak látni ,hogy nincs e mondjuk a sz@r is beledarálva. A filter nélküli áztatás pedig nagyon idegesítő macera. Tudom ,hogy lehet kapni előre hajtogatott filtert csak azzal az a baj ,hogy sokszor többe kerül mint maga a tea. Ezért inkább magam hajtogatnám bele a papírba, a baj csak az ,hogy nem tudom milyen típusú papírból van ,hogy nem foszlik szét a vízben az áztatás során mint a hagyományos papír.
2012. nov. 22. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Teázókban, teaboltbokban szoktak tartani papírfiltert ilyen célra, van belőle több méret, bögrébe, kannába való is.
2012. nov. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teatojás?

Abban semmi macera nincs.

2012. nov. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Teatojással az a bajom ,hogy ki kell belőle szórni a teát utána elmosogatni arról nem is beszélve ,hogy a fém amiből van megmásítja a tea ízét(legalább is én úgy érzem). A filterbe csomagolt teát viszont áztatás után kidobom a kukába és kész.


Nekem csak az a papír típus kéne amiből a filtereket készítik. Mert tudom ,hogy teásboltokban lehet kapni de az van amikor drágább mint a tea.

2012. nov. 23. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:

A tea filter nem papírból van hanem uretát gyantából!


Pontosabban: klórral fehérített papírpépet és formaldehid-ureátot tartalmazó, nedvességre nyúló műgyantát kevernek össze.

2013. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem éppen egészséges és környezetszennyező és szemét szaportító!
2013. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tea filter rákkeltő hatású.


[link]

2013. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!