Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Testépítők milyen zabpelyhet...

Testépítők milyen zabpelyhet szoktatok venni?

Figyelt kérdés
Nekem olyan kéne amiből meg tudok enni legalább 100-200 grammot reggelire. A sok csokis cukros nestle termékből 30 grammot alig bírok megenni

2012. dec. 2. 00:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

sima zabpelyhet!

aprószemű spárosat szoktam venni. egyébként 10deka reggelire elég.

2012. dec. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt mivel eszed? Az nem sima zab amire gondolsz? én valami olyanra gondoltam amit tejjel megtudok enni
2012. dec. 2. 00:47
 3/17 anonim ***** válasza:

sima natúr zabpehelyre gondoltam. 10dekára öntök egy proteinséket állni hagyom 10 percig és mehet az arcba.


de ha van időm reggel, akkor reszelt almát, mézet és 1 evőkanál lenmagolajat teszek a zabhoz úgy eszem, a fehérjét meg előtte megiszom

2012. dec. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

[link]

csak a natur. a többi cukros szär.

2012. dec. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

A testépítők nem esznek semmit tejjel, mert egy nagyon káros táplálék.

A sok szénhidrát is, nem arról van szó, de tejjel együtt a sok ch nagyon nagy inzulinszint emelkedést okoz, fölösleges keverni a kettőt.

2012. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

mi az hogy káros táplálék? ne beszélj már hülyeségeket!

az a néhány gramm ch pluszba (5g/deci) nem fog megölni. nem is beszélve a vitamin és ásványi anyag tartalmáról (a kalcium a legjobban felszívódó formában van benne), mellette a zsír és fehérje tartalmáról.

a glikémiás index-el a helyzet nem egészen úgy van ahogy gondolod, mivel a zsírok és rostok jelentősen csökkentik a GI-et. a tejnek és a zabnak meg egyébként is alacsony. szóval nem fognak akkora inzulinreakciót kiváltani. egyébként a fehérrizsnek is kurvämagas a GI-je, de nem magában eszük.

2012. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

nem magában eszük.


Ne haragudj, de mennyi közöd van a táplálkozástudományhoz? Annyi hogy elolvastad Drugs Bunny cikkeit, vagy érdemben is értesz hozzá?

A zsíros rostos keményítő ugyan úgy nagy inzulinszint emelkedést okoz mintha fehérkenyeret ennél cukorral, a tejben található NÖVEKEDÉSI hormonokról és marha inzulinról nem itt fogok kisregényt írni azért, hogy egy testépítő leírja hogy "de hát kell a kálciuum".


Az emberi szervezet számára elég kalcium van növényekben és húsokban. Nem lenne elmeszesedéssel probléma, ha nem bika adagot vinnénk be. Csontritkulás nem azért van mert nem eszünk meszeléshez is sok kalciumot, hanem mert d3 vitamin nélkül nem tud hasznosulni, beépülni.


Vitamin és fehérje tartalom, a tejben. Rengeteg. Kár hogy a fehérjék egy része autoimmun folyamatokat okoz, a másik része meg hormon, egyébként jó lenne tényleg.


Tanulj, sokkal többet és utána elfogadok ellenérveket, de így nem, ezzel a tudásszinttel kérem ne is írjon választ, mert nem tűnik úgy hogy releváns tudással, ismeretekkel bírna a tehéntejről, annak hatásaival kapcsolatban.


Amíg nem tiszta miért káros a zab mint szénhidrát és glutén forrás, hogy a tej hogyan emeli meg az inzulin szintünket (és eleve a tény, hogy megemeli) addig semmit sem tudunk ezekről a táplálékokról.

2012. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

közöm csak annyi van a táplálkozáshoz, hogy elvégeztem egy élelmiszermérnök bsc-t, ennek a mesterképzését az élelmiszer-biztonsági és minőségi mérnökit és most vagyok az első félévem végén a táplálkozástudományi mesteren.

azt le merem fogadni, hogy neked az enyémhez hasonló képzettséged nincs, az hogy te neten olvasgatsz ilyen rémhíreket stb, az meg édeskevés...amíg hiteles szakirodalmom, vizsgálatok nincsenek mögötte.

azért nem is szeretek válaszolgatni, mert annyi minden áll a dolgok hátterében, hogy néhány mondatban kifejteni lehetetlen...

2012. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Valaki valami mást? Amit reggel meg tudnék enni tejjel de nem annyira fos mint a nesquik?
2012. dec. 2. 22:14
 10/17 anonim ***** válasza:

Én imadom a zabpelyhet, mindenbe belerakom:D

En pl. Reggel osszekeverem a zabomat natur joghurttal, banánnal, almával meg olajos magokkal+hozzá megiszok egy adag csokis shake-t:)

Kesz orgazmus:D

Vagy peldaul csinalhatsz palacsintat(tojas+zab+protein+viz-> osszekutyul, kisut, be az arcba;D. Neha meg turot is csinalok hozza edesitovel, nekem nagyon bejon. Sokkal jobb mint a cini minis&co.)

2012. dec. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!