Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi vízzel a legjobb...

Mennyi vízzel a legjobb leforrázni 1 teafiltert?

Figyelt kérdés
Egy csészében (2-3dl) egy filter szerintem nem csak nekem erős. Mennyiben lesz a legfinomabb? Mennyi teát érdemes főzni 1 filterből?
2012. dec. 13. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés dolga. Akár fél liter is kijöhet belőle.
2012. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha téli estéken gyümölcsteázunk, akkor mindenki másfajtát iszik, 3 dl vízzel öntünk le egy filtert külön bögrékben. Van aki csak 1-2 percig, van aki 10 percig áztatja benne, ízlés dolga. Ilyenkor csak gyümölcstea, és csak 1-1 bögrényi fejenként, amit sütihez, kekszhez, de általában magában elkortyolunk tv-zés, játék, beszélgetés közben.


Ha reggelihez vagy vacsorához készül a tea, akkor az mindig fekete tea, és egy filterből lesz egy liter kb, teafőzővel készítve, így ahogy fő le a víz, folyamatosan ázik a filter. Ha lefőtt az egy liter, akkor ízesítés, kóstolás, és mehet is ki a filter. Így szoktuk meg, így szeretjük.

2012. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3 dl-től mióta erős? Mondjuk nem kéne sokat ázni hagyni, csak pár percet, erre nem gondoltál?
2012. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:
Nem erős az, csak 3-5 perc után ki kell venni, mert utána csersavas lesz a tea, aztán úgy persze, hogy rossz. A másik problémás faktor a tea minősége szokott lenni, és emiatt trükközni kell vele, hogy iható legyen (nagy adag víz, citromlé, stb...). Ha keveset tudsz rászánni, akkor inkább szálasat keress, mert az (adott minőségben) olcsóbb a filteresnél. (Pontosabban az a jellemző, hogy hasonló pénzért szálasból 100 g-ot adnak, filteresből meg 50 g-ot...)
2012. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1 teafiltert kb 2-3-dl vízzel forráz le.

Bögrébe szokták áztatni.

2012. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az úgy nem pocsékolás, hogy 2-3dl-ben áztatom néhány percig?

Volt olyan is, hogy 2x is leforráztam ugyanazt a filter (2-3 perc áztatás után), és akkor is ugyanolyan finom tea lett belőle. Ha teáskannában főzünk 1,5-2l teát, akkor is 2 filtert teszünk bele, és inkább ázik benne sokáig, úgy is finom.

Én általában fél litert főzök belőle, ha nem kannásat iszok. Nem sokáig tartana egy doboz tea, ha minden pohárba új filtert forráznék, inkább egyben főzök belőle többet.

Leggyakrabban Lipton (zöld, gyümölcsös) vagy Pickwick teát iszom. Ezek elég jó minőségűek, nem?

2012. dec. 13. 21:19
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.

Kérdező, Lipton és Pickwickből csak zöld vagy fekete teát vegyél szerintem, de még jobb más márka, pl. Lloyd. Nekem nagyon ízlik a Mecsek tea gyömbéres-citromos zöldteája.

A két általad említett márkát csak néha szoktam venni, ha valami más ízre vágyom, a Rooibos és a gyümölcsös különlegességek jók náluk.


Egyébként gyümölcsösből a Saga teákat szoktuk inni, mindig van itthon mindegyik ízből. 20 filter van egy tasakban, ha minden nap iszunk is, egy kitart 20 napig ízeket nem tekintve, de nem szoktunk minden nap. Nem drágák, de nagyon finomak, és külön jó pont a szép piros színük, ami sajnos csak azután jön elő, ha kapott citromot is. (Ami nem gond, mert jó citromosan szeretem kevés cukorral, csak ugye a reklámban a filterre öntve a forró vizet rögtön szép piros lesz. A valóságban inkább kék úgy :))


Fekete teából az Earl Grey a kedvenc.

2012. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:

"Az úgy nem pocsékolás, hogy 2-3dl-ben áztatom néhány percig?"


Nem. Szétáztatni, az a pocséklás. :)


(Az orosz és a japán módszerrel tovább kell áztatni, de ezeknél először sűrű koncentrátumot áztatsz, legalább 4-5 adagot csinálsz egyszerre, és nem is nagyon ajánlott hozzá a filteres tea.)

2012. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem pocsékolás. Akkor kétszer áztasd be forró vízbe.

Én itthon mindig kannában főzöm a teát és abba rakok 2 teafiltert.

Ha pl szállodában, panzióban, vagy vendégségben vagyok akkor ott szoktam 1 teafilterből 1 bögre vízbe teát készíteni magamnak és azt áztatgatom többször is.

2012. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!