Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a porcukornak...

Mi értelme van a porcukornak a süti tetején?

Figyelt kérdés
Ha a süti/édesség már alapból édesített, minek még rászórni egy halom cukrot? Díszítés szempontjából meg elég gagyi választás, hiszen befed mindent, és csak egy fehér paca virít a tányérról. :D

2012. dec. 24. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Igazad van!

Adjunk még a kilóknak!


:D

Van a városunkban egy pékség üzlete, oda egyszer mentem be, minden hófehér volt, nem is vettem semmit. :))))

2012. dec. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mara Acoma ***** válasza:
Attól függ, milyen süti. A hókiflit, diós kiflit, linzert, krémest pl. nem tudom elképzelni anélkül. A gyerek mindig a porcukor lenyalással kezdi a sütievést :))
2012. dec. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:
76%

Ez valószínűleg még a Monarchia idejéről hátramaradt díszítés, akkoriban ugyanis egész Európában éltek-haltak a cukorért és az édesért. Akkoriban vált a cukor tömegtermékké (bár még mindig lényegesen drágább volt a mainál), sokkal több ételt-italt és sokkal nagyobb mennyiséggel cukroztak, mint ma, az itthon elterjedt sütemények egy jó részét pedig akkoriban találták fel. Meg hát persze ma is sokan imádják a cukrot.


Pl. az abszintot is kizárólag azért szokás cukrozni, mert akkoriban még azt is összecukrozták, utána meg a 20. században nem nagyon volt forgalomban.

2012. dec. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ne fehér pacát szórj rá, hanem legyen fantáziád. sablonokkal, de egy egyszerű villával is csodaszép dekorokat lehet készíteni. Ráteszed a villát a kocka sütire és rászitálsz finoman porcukrot.úgyszintén kakaóporral is lehet.

először a szemével eszik az ember, szóval a látvány nem utolsó...

2012. dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Mi értelme van cukros, gluténes, a bagózásnál jóval károsabb 'ételekkel' tönkretenni az egészségünket? Pont az mint a porcukornak a süti tetején: Legális drog, rohadt finom! :D
2012. dec. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Ilyenekre gondolok... semmi értelme!!! És még csak nem is szép. Beleharapsz és ez a por belepi az egész szád, ne adj isten elröhögöd magad és felszívod... brr. Csupa veszélyes dolog. :D

A hókiflinek pedig ez a lényege, azt nem piszkálom.

A sablonos megoldás megint más. Egy fekete tányéron jól mutat, de akkor sem kell 2 mm vastagon megszórni, elég 2 rázás.

2012. dec. 24. 14:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, és enni is nagyon utálom úgy. Le is rázom mindenről.

A halálom mikor a kakaós csigát megcukrozzák, pedig nagyon szeretem, de csak anélkül.

Meg a másik a rétes. Anyu is mindig megszórta cukorral, de én szemfüles voltam egy idő után, és kiloptam egy adagot magamnak, amit nem engedtem megcukrozni.


A másik, ennél is nagyobb halálom, mikor az epret, vagy más gyümölcsöt esznek cukorral.....nem is érzik a gyümölcs ízét. Ennyi erővel ehetnének sima cukrot is.

2012. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 supra01 ***** válasza:
100%

Azért nem kellene a jó öreg porcukrot így leszólni:d

Speciel vannak olyan sütemények, amire kell a porcukor.

Pl. annak idején nagyanyám mindig sütött krumplis lepényt, ami állt egy alap tésztából, azon ujjnyi vastag törtkrumpli (persze tojás stb. volt benne)és mikor ez kisült, vastagon meghintette porcukorral.

Maga a tészta és a krumpli nem volt annyira édes, hogy egy gyereknek megfeleljen (sőt, van aki sósan ette), ezért kellett a cukor. És nekem nagyon tetszett ez a kettős ízhatás, ahogy a számba keveredett:D a sós és az édes. Akkor még híre hamva nem volt az édes-savanyú dolgoknak:D

Persze az ész nélküli porcukrozást én sem szeretem.

Mondjuk nagyanyám a bejglire is szórt, mikor felszeletelte.

Lehet, hogy azért, hogy így kevesebb cukor kellett az egészhez? Mert így intenzívebben édesített?

2012. dec. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezen még így nem is gondolkodtam, de most, hogy mondod, én is tökre utálom. Nekem nincs is semmi bajom azzal, hogy hogy néz ki, meg ilyenek, csak mindig beleharapok és hullik szanaszét :D Brrr
2012. dec. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!