Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megettem egy zacskó romlott...

Megettem egy zacskó romlott mozzarellát, lesz bajom tőle?

Figyelt kérdés
Utóbb vettem észre, hogy 22. volt a lejárat dátuma, tehát 4 napja járt le..de az izén nem érződött semmi...vagy csak én nem éreztem..

2012. dec. 26. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem valószínű. Ilyen gyorsan azért nem megy tönkre.


A romlás nem úgy zajlik, hogy 22-én 23 óra 59 perc 59 másodpercig ehető az étel, de 23-án nulla óra nulla perc nulla másodperctől meg nem.

Ez egy biztonsági határ. Ezen belül a gyártó és forgalmazó felel azért, ha – szakszerű tárolás és felhasználás mellett – megromlik, vagy beteg leszel tőle.

2012. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Akkor megnyugodtam. Mert akkor valószínűleg tényleg nem volt baja:)
2012. dec. 26. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
A sajt idővel maximum érettebb lesz, ha nem volt penészes nem ment tönkre ez egyértelmű..
2012. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

A "lejárati" dátum NEM a fogyaszthatóság idejét jelenti, hanem azt az idöpontot, amig garantálni tudják, hogy a termék IZE optimális marad.

Ezt úgy határozzák meg, hogy a lejárat után még LEGALÁBB két hétig kifogástalan legyen az áru.


Attól, hogy a dátum elmúlt, a termék NEM romlott és minöségileg sincs semmi baja.

2012. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, köszönöm az utóbbi két választ is, hasznosak voltak!
2012. dec. 27. 08:24
 6/8 lebowsky válasza:
a németek fogalmazták ezt meg a legjobban: "mindestens haltbar bis:", azaz "legalább eddig eltartható:"
2014. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Epü válasza:
Én vagyok otthon a lejártszavatosságú termékek megsemmisítője. :D Semmi bajod nem lesz, ha egy kicsit erjedt. A penészes cuccok mérgezőek, ha nem szándékos penész. Sajtról lefaragható a fehér penész. A zöld, kuka.
2017. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az angolok fogalmazták meg talán a legjobban, "best before: DD/MM/YY", vagyis bizonyos dátum előtt a best=legjobb (állagra, ízre, kinézetre, stb...)


De náluk van még "sell by:", vagyis bizonyos dátumig el kell adni, utána nem lehet, és "use by:", bizonyos dátumig fogyasztható, utána nem biztonságos.

2018. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!