Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ünnepek utáni megmaradt...

Ünnepek utáni megmaradt kenyérrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Megmaradt 2 kg kenyerem, mert túl sokat vettem. Mit csinàljak vele/belőle? Kidobni nem szeretném.
2012. dec. 29. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Csinálj belőle kenyérmorzsát:)
2012. dec. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Nekem még sikerült időben leszelnem és beraktam a fagyasztóba. Majd amikor "sokadika" lesz, jól jön az.

2. Szeld le, vágd kockára, sütőben tepsibe pirítsd meg. Egy részét így elteheted jó lesz rántott levesbe-betétként, ill. most szilveszterkor a lencse-levesbe is rakhatsz.

3. Másik részét összetöröd, vagy ledarálod és házi készítésű zsemlemorzsának is el tudod használni.

2012. dec. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy részéből csinálhatsz bundáskenyeret, piritóst vagy melegszendvicset. Ezek mind jók szikkadt kenyérből is. Ha fasirtot csinálsz abba is jó a szikkadt kenyér. Töltött hús töltelékébe is kitűnő.

Én pl. szoktam csinálni olyat, hogy a beáztatott kenyeret megcsinálom mintha töltött húst csinálnék (teszek bele fűszereket, nyers tojást, főtt tojást lereszelve, apróra vágott gombát, lekapart májat vagy sima májkrémet) és lezsirozott alufóliába tekerem, és megsütöm sütőben.

2012. dec. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó ötleteket! :)
2012. dec. 29. 08:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy oda adhatod 1 kutyás gazdinak :) én is sokszor oda adom a szomszéd néninek. (mivel nekem sajnos nincs kutyám)
2012. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!