Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nézik le a pestiek...

Miért nézik le a pestiek ennyire a vidéki embereket?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a nagy felháborodás, mert valaki Szolnokon akar ma ebédelni, és hogy a "vidéki" higiénés körülmények miatt aggódott.

Ma itt a másik kérdés, a normális embernek való hurkával kapcsolatban.

Nem értem mire, miért vágnak fel a pestiek annyira, és miért nézik le a Pesten kívül élőket. Miért hiszik magukat többnek, jobbnak, értékesebbnek és főleg értelmesebbnek, mint az ország más településein élők?

Szerintetek?



2013. jan. 6. 10:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%
Ez hülyeség. Sose néztem le a vidékieket.
2013. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Pest mellett élek egy viszonylag nagyobb városban. Párom tősgyökeres pesti, nagyszülei, mindenki, ők mégse nézik le a vidékieket. Múltkor pont erről beszélgettünk, mert meséltem neki, hogy az exemnél amikor voltuk vidéken, és disznót vágtak, akkor én is segítettem nekik. És persze mivel én pestinek voltam titulálva, ott cikiztek, hogy biztos én még nem láttam disznóvágást, meg azt se tudom hol a füle meg a farka. Hiába mondtam nekik, hogy mi is vágtunk régebben sokszor, mert sok állatot tartottunk, csak kiröhögtek. Aztán amikor azon tanakodtak, hogy mivel tisztítsák ki a disznó körme közötti részt, én meg benyögtem, hogy krumplis zsákkal, akkor nagyot néztek. Meg akkor is meglepődtek, amikor megmutattam, hogy tudok csirkét pucolni, bontani. Ezeket én mind a nagymamámtól tanultam, és büszke vagyok rá, hogy ezeket mind meg tudom csinálni. Bár lehet nem lesz rá szükségem soha...


Na kicsit elkanyarodtam a témától, csak azt akartam ezzel leírni, hogy mi a párommal, aki totál pesti, mi se értjük, hogy miért kell ezt csinálni. De amint a példámból látod, sok vidéki is lenézi a pestieket, mert azt hiszik, hogy itt senki nem ért semmihez. Szerintem ez totál ember függő, ugyanaz az ember lehet, hogy ha vidéken élne, akkor meg a pestieket nézné le. Szerintem egyszerűen csak bunkó sok ember.

2013. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tinialfa válasza:
65%
Mert szerintük az az igazi élet, ha hörcsögkalitkában háborúzod le az életed a szomszédaiddal, miközben szabadidődben a járdán hol az ember- hol a kutyaszart kerülgeted :)
2013. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Én azért az itt megjelenő kérdések és válaszok alapján nem általánosítanék. Igen, sajnos vannak olyan emberek, akik azt gondolják, hogy a főváros határain kívül mindenki régimódi tornácos házban lakik, kútvizet iszik, állattartással és növénytermesztéssel foglalkozik. Na ők azok, akik még a kerületüket se hagyták el, nemhogy a várost. Mivel ők nincsenek tisztában a "vidéki" körülményekkel ezért akaratlanul nevetség tárgyává teszik magukat ezekkel a megjegyzésekkel. Nem kell velük foglalkozni. Ez az ő lelki szegénységük, ha többnek hiszik magukat másoknál. Legyints egyet és lépj túl rajta.


Végül saját észrevétel: megfigyeléseim alapján azok játszák legjobban az eszüket, akik "vidékről" kerültek fel a fővárosba. Mindenre megjegyzés tesznek, hogy ezzel leplezzék, hogy ők is ott nőttek fel. Na ők a legszánalmasabbak.

2013. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, itt anonim emberek tesznek fel kérdéseket, akár provokáció céljából is.

Egy normális gondolkodású ember viszont gyorsan átlát ezeken. Én pesti vagyok, sose néztem le a vidékieket. Nagyon sok vidéki ismerősöm van, sőt a hozzám legközelebb álló ember is vidéki. Én még sem vidékitől sem budapestitől nem hallottam hogy lenézné a másikat. Komolyan! Belvárosi iskolába jártam, az osztály 3/4-e mégis vidéki volt. És? Senki sem volt különb, jól elvoltunk :)

Szóval ami itt megy, az hangulatkeltés egyszerűen.

2013. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért a budaiak a pestieket.

De nem általánosítanék. Budapesten él kb. 2 millió ember. Ki ilyen, ki olyan. Egy távoli országból származó, számosságában rohamosan növekvő csoport mindenkit lenéz. Nem értenek semmihez, nem tanulnak semmit, legtöbben ész nélkül is művelhető bűnözésből él. Mégis nekik a magyar alja nép.

Van egy másik csoport is, ők kevésbé messziről jöttek. Közülük sokukra pont az előző ellentéte igaz. Azaz sokat tanulnak, szorgalmasak stb. A művelt ember sem mentes az emberi gyengeségtől. Közülük sokan azért nézik le a másikat, mert nem vitte annyira, amennyire ő.

És vannak a panelprolinak csúfolt sokaság is, akik sokat melóznak, kevés sikerrel. Jórészt a bulvárlapokból tájékozódnak, s annyira széthajtottak, hogy nem is igazán akarnak többet tudni a világról.

A vidék, mint ilyen – ha igaz –, magyar sajátosság, a régmúltba nyúlik vissza. A németeknél pl. ebben az értelemben ismeretlen fogalom. A néhány lelket számláló falu, s nagyváros között nincs rangbéli különbség.

Jogos a felvetésed, s valóban nincs semmi alapja. Pesten vannak puccos, drága vendéglátóhelyek, de lepusztult késdobálók is. Pesten vannak bidével, ház szaunával, hatméteres tévével felszerelt luxuslakások, s komfort nélküli, nyomorúságos lyukak.

Vidéken pont ugyanez a helyzet.

Lehet, hogy aki így gondolkodik, korábbi rossz tapasztalataira épít, vagy mások negatív hozzáállása hatott rá.

2013. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
én már ezt is utálom h minden ami nem pest, az már vidék. én egy nagyvárosban élek, mégis levidékieznek a pestiek. hát kapják be.
2013. jan. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy nem minden pesti ilyen. Ha ilyen kijelentéseket teszel, te sem vagy különb mint az említett kérdések feltevői.

Valóban vannak ilyen pestiek is, főleg a tőzsgyökeres, vidéki rokonokkal nem rendelkező, vagy azokhoz nem járók között. Persze közülük sem mindenki ilyen. Hogy miért tartják magukat különbnek nem tudom, még nem sikerült rájönnöm. Viszont ezt megkérdezhetném az orvosira járó ismerősömtől is, aki szerint csak az orvos doktor, mindenki más diplomája csak hulladék. Feltehetném a kérdést annak az ismerősömnek is, aki szerint csak az ELTE-n, SOTE-n vagy esetleg a BME-n szerzett diploma ér valamit, aki máshová jár, az idióta. A diplomával nem rendelkező ismerőseim egy részétől pedig azt, hogy miért hiszik, hogy az egyetemisták non-stop buliznak? Mert az sem mindenkire igaz.

Sztereotípiákat, előítéleteket gyártunk. Mindenkinél van valami, max. nem meri bevallani.

A vidékkel szembeni előítélet miért van? A nevelés és a környezetük miatt. Ennyi. Ha sok vidékről származó barátjuk lenne, valószínűleg változna a véleményük.

2013. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Érdemes végigolvasni, mennyire eltérő vélemények vannak ezzel kapcsolatban. :))))

Mindenkinek ment a zöld-pacsi!

Várom mások véleményét is.

2013. jan. 6. 12:26
 10/11 doboszoli ***** válasza:
100%

10:42-es a szívemből szólt!

Nem titok(miután névvel tettem), én is böktem egyet tegnap a kedves kérdezőn, hogy vegye észre magát.

Jómagam egy 3200 fős faluban élek, és bár iskoláimat (nagy) városban végeztem, mégis ide köt valami.

Büszke vagyok rá, hogy tudok tehenet fejni, lovat hajtani, traktort vezetni, meg tudom különböztetni a sárgarépát a marharépától, (igaz a villamost is a trolitól..)nem halnék éhen, ha "csak" élő disznó állna rendelkezésemre a túléléshez, stb. Az már városi iskolának köszönhető, hogy el tudnék vezetni egy pár ezer hektáros gazdaságot.

Konkrétan a kérdésre: szerencsére sokkal több "jófej pesti" ismerősöm van, mint a tegnap említett kérdező.

2013. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!