Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha valaki külföldön él, nem...

Ha valaki külföldön él, nem az lenne a jó, hogy megismerje az ottani kultúrát, embereket, nyelvet helyesen?

Figyelt kérdés

Ehhez képest London tele van magyarokkal és ugyanúgy magyarok között élnek, mintha itthon lennének. Még a nyelvet sem lehet így helyesen megtanulni, meg lassan is megy, hiszen egymással magyarul beszélnek. Nem értem mi ez a tömeges, Angliába vándorlás, mikor ugyanúgy élnek mint itthon, lehet, hogy átszámítva sokkal többet keresnek, de ha ott él, és ott költ, akkor az ottani drága árak többet visznek el.

Egyébként még vannak Londonban angolok, vagy ők hova mennek? és ha vannak, mi a véleményük erről a sok magyarról?


2013. jan. 5. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem a kultúráért mennek ki, hanem a jobb élet reményében. Nem igaz, hogy ugyanolyan szinten élnek, mint itthon.
2013. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A magyarok Londonhoz képest kevesen vannak. A legtöbb angol, ha kelet európait hall, akkor általában lengyelnek nézik, mert ők vannak legtöbben. Bizony nagyon sokan a magyarok közül "gettósodnak", csak magyarok között mozognak. Sokan csak ideiglenesen jönnek ide, ezért nem akarnak sem nyelvet tanulni, sem pedig beilleszkedni. Azonban ha a nyelvet sem tudod, akkor a minimálbérnél többet nem is kaphatsz, ami bizony Londonban szép kevés. Megfigyelhető, hogy az, aki jó nyelvtudással és szakmával érkezik, az elkülönül a többi magyartól, kisebb eséllyel fog magyarokkal együtt lakni, mert van igénye továbblépni. Én 4 hétig laktam magyar lakásban, utána többet nem. Én nem azért jöttem el otthonról, hogy itt is magyarokkal társalogjak. Néha összejárok pár magyarral, de ennyi és nem több. Azért jönnek ennyien ide, mert jobb a megélhetés mint otthon. Persze nincs kolbászból a kerítés, de még minimálbér is ad némi biztonságot. Londonban is vannak angolok, általában a város előkelőbb részein élnek, bár sok lecsúszott angol él máshol. Én most olyan környéken lakom, ahol többségében angolok és fehérek laknak, teljes más, mint az eddigi helyem, ahol a lakosság többféle volt.
2013. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
De, az lenne a jó, erre kellene törekedni.
2013. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jó magam is külföldön élek (Virginia állam) Élnek itt páran akik magyarok. Mi kint a saját kultúránkat reklámozzuk, és a saját kultúránkat igyekszünk az ottaniaknak megmutatni. Azért mert az ember külföldön él, nem szabadna elfelejtenie honnan is jött. Mi magyarok magyarul beszélünk, mert jó érzés hogy végre valakivel nem angolul kommunikálsz. Jó érzés hogy karácsonykor a magyar hagyományokat követed, és a külföldi barátaink odavannak az ételeinkért, szokásainkért..

Miért kéne átvenni más országok szokásait ha a mienk is jó?? Az meg aki kint él, úgyis megismeri az adott ország szokásait, történetét, hogy legyen fogalma róla, de nem igazán fog azonosulni vele.

Egyébként rengeteg olyan külföldi ismerősünk van akik szintén elhagyták hazájukat a jobb élet reményében, és ők is szívesebben beszélnek a saját anyanyelvükön és a saját kultúrájukat követik.

De nem kell ismerős sem ezekhez. Csak gondolj a kínaiakra, akik a világon mindenütt egy csoportban élnek, és még a nyelvet sem tanulják meg, mert tudnak anélkül is boldogulni (kínai negyed). Vagy ott vannak az indiaiak akik szintén egy negyedben élnek. Vagy a spanyolok, és még sorolhatnám..

2013. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nekem úgy tűnik innen, Mo-ról, hogy Londonban csak magyarok élnek, már itt szinte nincs ember, aki ne ismerne valakit Londonban! Ez a London valamiért nagyon felkapott lett. És ez a sok magyar végleg ott akar maradni vajon? Mert ha csak spórolni mennek, hogy az ottani fizetést majd itthon költik el, akkor az oké, de ha ott akarnak élni, akkor örökre csórók maradnak, max annyival jobb nekik, hogy van munkájuk és dicskedhetnek, hogy Londonban élnek. csak nem mindegy, hogy. De mi azt itthonról úgysem látjuk, nemm igaz?
2013. jan. 5. 21:52
 6/15 anonim ***** válasza:

" de ha ott akarnak élni, akkor örökre csórók maradnak"


Ez messze nem mindenkire igaz! Vannak ilyenek is, de ők előbb utóbb hazamennek az "itt sem jobb" jelszóval és kígíót békát mondanak Angliáról. Aki itt dolgozik keményen, az juthat előre és klasszisokkal jobban élhet, mint otthon.

2013. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy. A Londonban élő kis keresetű ottani viszonylatban csóró, itteni szemmel nézve viszont majdnem gazdagnak mondható.
2013. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Angliában nem igazán tudod az ottani kultúrát megismerni, mert ezerféle kultúra van. Ha belemásznék akkor meg kéne ismernem a kínai, brazil, lengyel, afrikai, spanyol, olasz, indiai, pakisztáni, angol, ausztrál, szlovák kultúrát. rengeteg bevándorló van.

Bár én egy angol kisvárosban élek, de magyarokkal alig találkozom. Jó lenne egy magyar közösségbe járni, de pár csalódás után inkább hanyagolom,és élem az életem.. Egyébként tényleg úgy élek mint otthon. Magyarul beszélek a páromhoz, fiamhoz. Nem élünk idegenekkel egy fedél alatt. Magyar tévéadást nézek, hallgatok munka közben magyar dalokat, magyar kajákat főzök.

Hogy az angoloknak mi a véleményük a magyarokról?? A legtöbb angol azt se tudja hogy létezik olyan ország hogy Magyarország. Legtöbben azt hiszik lengyelek vagyunk, és sok helyen kimondottan utálják a lengyeleket.

2013. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egész más, hogy él egy pár magyar, és összetartanak, mint mikor állandóan, mindenkitől azt hallod idehaza, hogy bezzeg Londonban. Már úgy érzékelem, mintha Londonban annyi magyar lenne, mint idehaza.

Azt meg ne mondja senki, hogy a minimálbéres csóró Londonban élő, gazdagnak számít, ha hazajön! Eleve kaja, szállás elvisz annyit, hogy nem bír jóljárni! Max ha hazajön, és nem talál munkát, lesz valameddig pénze. Aztán ha elfogy, mehet vissza csórónak.

2013. jan. 5. 22:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Engem nem tudsz meggyőzni. Tudom, hogy mennyit keres kint egy egyszerű rakodómunkás, és tudom, nagyjából mennyi kell a megélhetéshez. Ha ugyanolyan lenne kint, mint itt, nem vándorolnának ki tömegesen az emberek.
2013. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!