Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 25e Forintom van a hónap...

25e Forintom van a hónap végéig ételre. Szerintetek könnyen ki lehet hozni ennyiből egy kezdő "szakácsnak" egy személyre?

Figyelt kérdés

Van itthon étel azért rendesen.. Van két hamburgerre elegendő hús+zsömle lefagyasztva, fél csomag wok zöldség, 3 kis csomag leveles tészta (a 275 grammos kinyújtott), 1 adag töltött káposzta, 1 adag rakott káposzta, 1 adag túrós tészta, 1 adag brassói, 1/2 kg túró, zöldbab, 1/2 csomag mirelit sült krumpli, valamennyi mirelit panírozott hús/húskorong, kb 2 pár virsli, 10-15 dkg sertés darálthús, 40dkg darált marhahús, 3*700gramm marha lábszár, 3 egész csirkemell, 1 csirkemell felcsíkozva, 1 csirkemell felkockázva, 1 zacskó mirelit paella, ezek vannak lefagyasztva.. Egyéb alapanyagokból van 4 kg liszt, 1 kg cukor, 1 kg rétesliszt, 1/2 kg rizs, 1 kg kenyérliszt, 1/2 zacskó spagetti és csuszatészta, kb 1 kg búzadara, 3 konzerv kukorica, 1 konzerv csicseriborsó, meg még pár apróság, pl tészta alapporok (yorkshire puddinghoz meg shortcrust pastry mix, ezekhez csak víz kell), befőttek, kompót, savanyúság, ketchup-majonéz-mustár, fűszerek, alapporok, leveskockák, reggelire gabonapelyhek és zab, kakaópor, pudingporok, ilyesmi.

Egyáltalán nem tudom felmérni, hogy ez így mennyi étel meg mire elég, és mennyire jól kombinálhatóak.. Ráadásul általában több pénz van a számlámon, és így nem nagyon kell néznem az árakat, szóval fogalmam sincs, hogy okos vásárlással kb 25ezer forintból mennyi étel jön ki. Kérlek senki ne harapja le a fejemet, ha ez így sok minden és simán ki fogok jönni ennyiből, mert tényleg nem sok tapasztalatom van, eddig nem kellett számolgatnom, vettem amit akartam, de most erre a hónapra kicsit meg kell húznom a nadrágszíjat.. Ráadásul egyedül leszek itthon, nem tudok annyiféle receptet (olcsót sajnos pláne nem..) mint anyukám.


2013. jan. 7. 15:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%

ez jó sok ami otthon

sztem még vegyél kb 10kg krumplit, meg pár csomag száraztséztás, vegyél kb 5kg lisztet és élesztőt így tudsz magadnak reggelire sütni kenyeret meg vegyél egy üv lekvárt, tartós tejet így ezekből sokat tudsz csinálno

olajat vegyél, meg 15db tojást is

csirkemájból kb 2kg, csirkecombok, meg pár konzevr bab, gomba, lecsó

amiket tudsz csinálni mint kezdő szakács:D

legegyszerűbbek

krumplistészta, túróstészta, spagetti, zöldségleves, krumplileves, krumpli sült csirkemáj/csirkecomb akár hamburgerhúspogácsával hozzá ketchup

rizseshús, tejberizs, tejbegríz kakaóval, zabkása kakaóval, csontleves, csicseriborsó főzelék sült virslivel, kukoricás rizs akármivel, hagymás csikremáj krumplipürével, kukoricás husos tészta sütőben megsütve,

levelestészta virslivel töltbe bele ktrchup

túrógombóc

krumplipüré sült csirkemell befőttel

2013. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben én is voltam, nem könnyű beosztani a pénzt. Régebben én sem néztem hogy mi mennyibe kerül...:D Persze most sem kiszámolt pénzzel megyek a boltba-de sajnos egyik télen volt rá példa...


Ülj le, fogj egy papírt, ceruzát, és kezdj el számolni. Ahogy nézem kb 8-10 napra előre meg van a kajád, csinálj egy ilyen kajanaptár szerűséget. Könnyen ki fog jönni hogy hogyan is állsz. Okosan kell csinálni-ki lehet húzni 25ezresből hó végéig.

2013. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
1 személyre 25 ezer Ft? Ne viccelj már bőven ki lehet húzni. Sőt még a feléből is.
2013. jan. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Először csináld azt, hogy az otthon lévő alapanyagokat feldolgozod, mindig csak azt vegyél, ami kell a plusz kajákhoz. Utána látni fogod, hogy hány napra mennyi pénzed marad, és annak függvényében vásárolhatsz olcsóbb vagy drágább alapanyagokat. Miután 4 napra kapásból van otthon készételed, több mint ezer forintod jut egy napra úgy, hogy a drága alapanyagok megvannak már jónéhány ételhez, szóval ne aggódj, nem lesz gond, csak ne pazarolj.
2013. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%

Majdnem ennyiből mi két gyerekkel is kijövünk. 30.000.-nél nem jut több a kajára.

Ha pedig ennyi minden van otthon, az már több hónapra is elég.

2013. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
52%

Amiket felsoroltál egy személynek elég egy hétre!

A maradék két hétre meg bőven kijössz 25 ezerből úgy is, ha húst hússal eszel, meg valamilyen tálálékkiegészítő is kijön, vitamin, ásványi anyagok, szóval ne aggódj.

2013. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk hasonló a helyzet, mint ötösnél, ügyeskedéssel be lehet osztani, ennyi pénzből könnyen kijössz majd.

Főzhetsz úgy, hogy 2 napra valót, akkor nem megy kárba. Nálunk bevált a maradékok felhasználása, pl a pörkölt nokedli után a maradék húsból hortobágyi palacsinta, a maradék nokedliből tojásos nokedli. Ha olyan étel marad, ami fagyasztható, akkor tedd be a hűtőbe.

2013. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi alapanyagból, amit felsoroltál nem egy hétig, de egy hónapig is elélhet egy ember. legfeljebb napi friss kenyeret tejet, joghurtot kellene venni.

azt edd , ami van, gondolt el, hogy most pl a darálthúsból akarok valamit. olyan receptes oldalra menj, ahol beírod, hogy mi van a hűtőben, kamrádban (persze nem a felsoroltakat mind ) hanem pár meglévő dolgot.

a receptek garmadát fogja neked kidobni, amikből kedvedre válogathatsz.

Semmi közöm hozzá, de valóban nem csodálom, ha most páran felhördülnek, hogy egyeseknek mekkora problémái vannak...

2013. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
16%

lehet lepontozni, de számoljátok össze, hogy csak húsból mennyi van. ha valaki ezt nem tudja beosztani, máshol kell tanácsot kérni, nem itt...

a nagy jólétben valami mégis kimarad az életéből a kérdezőnek, nem tanították meg idejében mit kezdjen magával, ha anyuci nélkül marad.

2013. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Elképesztő, hogy egy egyszerű kérdésre sem tudnak az emberek irigykedés nélkül válaszolni. Tudok mit kezdeni magammal, ha egyedül vagyok, már több alkalommal is sikerült, de akkor nem 25 ezer forint volt a bankszámlámon. Lehet irigykedni, aki családnak főz 30ezerből annak ez nyilván nem probléma, nekem igen. Én is tudnálak benneteket bírálni, de mégsem teszem.

Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm szépen a tippeket, kicsit megnyugodtam. :)

2013. jan. 7. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!